Semena stromů a keřů

Tropický dub - Casuarina Cunninghamiana - semena - 5 ks

1002716

Nové

Tropický dub pochází z oblasti Austrálie a Asie. Jedná se o stálezelenou a rychlerostoucí rostlinu, která dosahuje výšky až 25 m. Při dobrých podmínkách je roční přírůstek okolo 1,5 m.

Tato rostlina je přizpůsobena k růstu v chudých půdách, neboť dokáže využívat vzdušný dusík. Často se tedy v tropických oblastech využívá ke zpevňování písčitých půd.

Tropický dub se pěstuje pro své kvalitní dřevo a používá se k výrobě nábytku, pražců či k výrobě dřevěného uhlí.

U nás se pěstuje jako okrasná venkovní rostlina nebo jej lze tvarovat jako bonsaj.

Rostlina je mrazuvzdorná do -7 °C.

Více informací

63 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Tropický dub neboli přesličník obecný se velmi dobře rozmnožuje semeny. Ta nevyžadují stratifikaci, je možné je vysít přímo na záhon či do květináče. Doba klíčení je přibližně 2 – 3 týdny.

Rostlina vyžaduje plné slunce, nemá ráda jakékoliv zastínění. Na půdu není příliš náročná, v přirozených podmínkách roste na velmi suchých a málo úrodných místech. Ideální jsou ovšem pro rychlý růst kypré a vlhké půdy. Dobře si poradí i se zasolenými či vápenitými půdami.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
MrazuvzdornostAno
Vegetační dobaTrvalky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu