Ukončené produkty

Indická okurka Lagenárie - Lagenaria siceraria - semena lagenárie - 8 ks

1002314Z

Nové

Zboží již nemáme v nabídce, náhradu najdete zde: https://www.semena.cz/385-lagenarie

Lagenárie je popínavá rostlina z čeledi tykvovitých. U nás se jí přezdívá indická okurka. Rostlina má chlupatou lodyhu o délce 5–10 m.

Plody lagenárií jsou velmi variabilní, dosahující zpravidla větších rozměrů.

Indické okurky se nejčastěji používají do zeleninových či ovocných salátů, ale můžete je i tepelně zpracovávat podobně jako cuketu.

Plody postupem času vysychají a tvrdnou – v této fázi se využívají k výrobě dekorativních předmětů.

Více informací

32 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Lagenárie je jednoletá rostlina původem z tropů a subtropů. Ke svému zdárnému růstu tedy potřebuje především dostatek tepla.

S předpěstováním semen můžete začít od února do dubna. Hloubka výsevu je 1–2 cmSubstrát používáme vždy spařený. Doba klíčení je zpravidla 1–2 týdny. V této době je důležité dopřát rostlině stabilní teplotu 20–25 °C.

Rostlinu vysazujeme na venkovní stanoviště v druhé polovině května (v době, kdy již nehrozí ranní mrazíky). Do skleníku můžeme vysazovat i dříve. Jakýkoliv pokles teplot pod 10 °C rostlinu nenávratně poškodí. Růst se zastaví a květy začnou opadávat. Ke stejné situaci dochází i při nadměrném suchu.

Stanoviště musí být slunečné, půda písčitohlinitá a dostatečně humózní. Rostlina potřebuje pravidelnou závlahu a přihnojování. Ideální spon je 40 x 60 cm.

Lagenárii vyberte místo, kde bude mít přirozenou a dostatečnou oporu. Tyto rostliny se vyznačují velmi bujným růstem a v krátkém čase pokryjí plot, pergolu či jiné vertikální prvky. Na volné ploše roste poléhavě.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výsev / výsadba:Duben
Barva ploduZelená
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Posledně prohlédnuté

Menu