Ukončené produkty

Lilek - Baklažán Listada - Solanum melongena - semena - 7 ks

1001208Z

Nové

Zboží již nemáme v nabídce, náhradu najdete zde: https://www.semena.cz/134-lilek

Lilek Listada de Gandia patří v dnešní době mezi velmi oblíbené odrůdy. Lze jej pěstovat ve venkovním záhonu, ale dobře se mu bude dařit také ve skleníku. Plodí 6 – 8 oválných plodů o délce až 18 cm.

Výjimečná je jeho barva, která je bílá se sytě fialovými pruhy, čímž dodá Vaší zahradě naprosto jedinečný vzhled.

Výhodou plodů této odrůdy je jejich tenká slupka, která se nemusí loupat. Lilek Listada má vynikající sladkou chuť a je vhodný pro jakékoliv tepelné zpracování.

Doba zrání je přibližně 80 dní.

Více informací

32 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Lilek je teplomilná rostlina, která, kromě vyšší teploty, potřebuje pro svůj zdárný růst také dostatek vláhy a občasné přihnojování.

předpěstováním semen je možné začít od konce února, přibližně do dubna. Sázíme do hloubky 1 cm. V této době by teplota neměla klesat pod 20 °C. Ideální teplota ke klíčení je 20 – 25°C. Klíčení trvá obvykle 10 – 18 dní. Ideální spon je 60 x 40 cm.

K přesazení rostliny dochází v květnu nebo v červnu. Důležité je, aby venkovní teplota už byla dostatečně vysoká.

Lilek je poměrně náročný na stanoviště. Rostliny lze pěstovat ve sklenících či velkých květináčích. Pokud ho přesazujeme na venkovní záhon, je nutné, aby stanoviště bylo dostatečně slunečné, dobře chráněné před větrem a mělo lehčí, humózní a dostatečně hlubokou půdu. V méně vhodných podmínkách můžete lilek na záhonech překrýt černou netkanou textilií, která dopřeje rostlinám dostatečné teplo.

Doporučuje se rostlinu hojně a pravidelně zalévat a přihnojovat.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výsev / výsadba:Únor, Březen, Duben
Barva ploduFialová, Bílá
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

Posledně prohlédnuté

Menu