×
Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-( Minimum jsou tři znaky.
Klikněte pro zobrazení více produktů
Bohužel jsme nic nenašli :-( Minimum jsou tři znaky.
PPL Parcelshop

Kategorie

Fíkovník

Fíkovník je velmi odolnou subtropickou rostlinou. Pro pěstování v našich podmínkách se nejlépe hodí fíkovník smokvoň, bujně rostoucí keř nebo strom dosahující výšky maximálně asi tří metrů. Jeho původním domovem je oblast Malé Asie, kde byl pěstován již před více než 5 000 lety. Dnes je však hojně rozšířený také v Evropě, nejčastěji se pěstuje v oblasti Středomoří.

Plody fíkovníku smokvoň jsou velmi chutné, nejčastěji se podávají čerstvé nebo sušené. Obsahují celou řadu vitamínů a minerálních látek, působí jako mírné projímadlo a pomáhají při léčbě kašle nebo špatně se hojících ran.

Ačkoliv je fíkovník subtropickou rostlinou, lze jej s úspěchem a vcelku bez potíží pěstovat i u nás. Doporučujeme fíkovník pěstovat v květináčích v interiéru, ve sklenících, zimních zahradách nebo v některých případech i venku. V takovém případě je potřeba jej zazimovat, nejlépe v chladné a temné místnosti, např. ve sklepě. Některé odolné odrůdy vydrží venku i přes zimu, ale musíte je chránit v případě tuhých mrazů.

Číst víceShow less

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se