Ostatní aromatické koření

Ostatní aromatické koření 

Pro milovníky vaření, kteří při přípravě jídla rádi experimentují a neváhají své pokrmy dochutit různým kořením, je vlastní bylinková zahrada velkou výhodou. Kromě oblíbených a známých bylin a koření by v ní neměla chybět ani marulka lékařská, která je nepostradatelná zejména pro jídla, která lze zařadit do středozemní kuchyně.

V Itálii slouží jako náhrada za mátu
a přidává se do salátů, omáček a pokrmů z masa. Své uplatnění tato rostlina našla i v lidovém léčitelství. Používá se při trávicích potížích a pomáhá zmírnit křeče. Marulka dorůstá do výšky 30 až 40 cm a kvete něžnými, světle modrými květy. Patří mezi mimořádně medonosné rostliny a je mrazuvzdorná, takže odolá teplotám až do -28 °C. Nejvíc jí vyhovují slunečná místa, ale nic nezkazíte ani v případě, že ji vysadíte do polostínu. 

Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu
  • Marulka lékařská - Calamintha nepeta - semena - 300 ks
    36 Kč s DPH Není skladem
    Marulka lékařská, nazývaná také jako mátová saturejka, je okrasná trvalka a zároveň nepostradatelná bylinka ve středozemní kuchyni. Marulka dorůstá do výšky 30 – 40 cm a kvete od července do srpna světle modrými květy. V Itálii se používá jako náhražka máty k ochucení salátů, omáček či masových pokrmů. V lidovém léčitelství se tato bylinka využívá při...
Zobrazeno 1 - 1 z 1 produktu

Menu