Bambus

Bambus nejvyšší - Dendrocalamus giganteus - semena - 2 ks

1003625

Nové

Bambus nejvyšší je rozšířen v Barmě a přilehlých oblastech. Roste na vlhkých místech, v nížinách, lesích či naplavených půdách. Dosahuje výšky 25 – 35 m a je uváděn jako nejmohutnější druh bambusu.

Využívá se zejména ve stavebnictví a průmyslu. Mladé výhonky se sice jedí, ale nepatří mezi vyhledávané druhy.

U nás se pěstuje jako okrasná pokojová rostlina.

Více informací

37 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Semena bambusu lze vysévat celoročně doma. Před výsevem se máčí 48 hodin ve vlažné vodě a poté se vysévají na rašelinový substrát. Doba klíčení je 3 – 6 měsíců (i déle) při teplotě 20 °C.

Předpěstované rostliny je potom možné pěstovat několika způsoby.

Pokud je budete pěstovat celoročně venku, pak jim vyberte polostinné místo, dobře chráněné před větrem. Starší rostliny můžete umístit na slunce. Rostliny potřebují pro zdárný růst dostatek závlahy, ale nesmí být ve stojaté vodě či přemokřené půdě.

Půda by měla být propustná, bohatá na živiny, lehká, s neutrální či kyselou reakcí. Naprosto nevyhovující jsou těžké jílovité půdy. Na jaře se rostliny přihnojují hnojivem s vyšším obsahem dusíku.

Na zimu můžete rostliny nechat venku, doporučuje se jim včas poskytnout nastýlku z listí či mulče. I přes zimu vyžadují zalévání.

Rostliny také můžete pěstovat celoročně v bytě jako pokojovou rostlinu. Vysazují se do čisté rašeliny, pravidelně zalévají a na jaře je potřeba je přihnojit hnojivem pro pokojové rostliny.

 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

Bambus v interiéru i na zahradě

pestovani,bambusu,semena,rostliny,exoticke,osiva

3 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu