×
Hledat v našem blogu

Zahradníkův srpen

Zahradnický průvodce je pro každého zahradníka nezbytným pomocníkem, který pomáhá pochopit, jaké úkoly je třeba v daném měsíci vykonat, aby zahrada kvetla a byla připravena na nadcházející období. Podívejme se nyní na měsíc srpen.

Srpen je obdobím plným aktivit a příležitostí pro zahradničení. Bez ohledu na to, zda sklízíte, sázíte nebo jen udržujete svou zahradu, je důležité si uvědomit, že každá rostlina má své specifické potřeby.

V srpnu je zvláště důležité udržovat zahradu dostatečně zavlaženou a dobře hnojenou. Vzhledem k častému suchu je pravidelné zalévání klíčové pro udržení zdraví rostlin. Doporučuje se zalévat ráno nebo večer, aby se minimalizovalo odpařování a předcházelo spálení rostlin. Stejně důležité je také pravidelné hnojení, aby rostliny mohly růst a plodit.

Nesmíme zapomínat ani na péči o trávník. Je důležité pravidelně kosit, hnojit a zalévat trávník. V případě potřeby je možné i provzdušnit trávník, aby kořeny měly lepší přístup k vzduchu. U stálezelených keřů a ovocných stromů je vhodné provést letní řez, který pomůže zlepšit průtok vzduchu a připravit je na nadcházející sezónu.

Důležité je také pravidelně kontrolovat a udržovat zahradní nářadí a vybavení. Ujistěte se, že veškeré nástroje jsou v dobrém stavu a připraveny na nadcházející práce. Stejnou péči věnujte i samotnému záhonu, odstraňujte plevele, hnojte rostliny a případně používejte mulč.

V srpnu je čas na sklizeň mnoha druhů plodin - angreštů, artyčoků, bobů, brambor, celeru, cibule, cuket, fazolí, česneku, hrachu, kapusty, kadeřávek, lagenárií, lebedy, lilku, mrkve, okurek, rajčat, paprik, ředkviček, špenátu, tykví, zelí a dalších. Důležitá je také pravidelná kontrola pěstovaných plodin, abyste předešli možným škůdcům a nemocem.

Srpen je také ideálním časem pro výsev nebo výsadbu některých plodin na podzim, jako jsou saláty, cibule, hořčice, katráň, polníček, reveň, ředkvičky nebo ředkev. Co se týče bylinek, pro výsev jsou vhodné bazalka, bedrník, citrónová tráva, kerblík, kopr, kozlík lékařský, rdesno, sporýš, vavřín nebo zeměžluč. Na konci léta můžete vysévat nebo vysazovat také okrasné rostliny, jako jsou čistec, frézie, funkie, krokusy, mydlice, ocúny, pivoňky, řebříčky, sasanky, šuškardy nebo violky.

Srpen může být také ideálním časem pro kompostování. Pokud máte zbytky rostlin z letní sklizně, můžete je vrátit do půdy jako kompost, který poslouží jako výživná půda pro rostliny na podzim.

Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se