×
Hledat v našem blogu

Zahradníkův červenec

Zahradnický průvodce je pro každého zahradníka nezbytným průvodcem, který pomáhá pochopit nezbytné práce potřebné v daném měsíci, aby zahrada kvetla a byla připravena na nadcházející období. Podívejme se nyní na měsíc červenec.

V tomto měsíci je na zahradě mnoho práce. Ořezávání, zavlažování, hnojení a prevence proti škůdcům a nemocem jsou některé z klíčových úkolů, které zahrádníka čekají. Každý z těchto úkolů má zásadní význam pro zdraví a krásu zahrady.

Prvním krokem je ořezávání a prořezávání rostlin, což je důležité pro jejich zdravý růst. Rostliny jako růže, ovocné stromy nebo keře potřebují pravidelný ořez. Je důležité ořezávat správně a včas, abyste neovlivnili jejich růst. Prořezávejte kvetoucí výhonky na dvě třetiny jejich délky, což podpoří nový růst a další kvetení. Škůdci a nemoci mohou být v létě problémem. Mšice a slimáci jsou časté škůdci, zatímco padlí a plíseň jsou běžné nemoci. Pravidelná kontrola a prevence jsou nejlepším způsobem, jak tomu předcházet.

Zavlažování je v létě základní součástí péče o zahradu. Rostliny potřebují dostatek vody, aby přežily horké letní dny. Nejlepší doba pro zavlažování je ráno nebo večer, aby nedošlo k spálení rostlin. Zalévejte 2–3krát týdně v závislosti na počasí. Hnojení je dalším důležitým úkolem, protože mnoho rostlin vyžaduje dodatečné živiny pro podporu růstu a kvetení. Letničky jako pelargonie a petúnie potřebují hnojení každý týden. Použijte hnojivo s vysokým obsahem draslíku, které podpoří kvetení a zdraví rostlin.

V červenci je také vhodný čas k přesazování různých rostlin, včetně pokojových rostlin, trvalek, letniček a některých druhů zeleniny a bylinek. Pokud jste ještě nevysadili ven rajčata, papriky a lilky, je nejvyšší čas.

Sklízejte červenou řepu, kedlubny, vodnici, brokolici, čekanku, celer, cukety, fazole, hrách, kapustu, lilky, mrkev, okurky, rajčata, ředkvičky, salát a zelí. Z bylinek si vysázejte bazalku, bedrník, jetel, kerblík, kopr, mochnu, rdesno, sporýš, stévii, šťovík, vavřín nebo zeměžluč.

Stále můžete pěstovat různé druhy okrasných rostlin, jako jsou divizna, chejr, hrachor, jetel, kapucínka, maceška, pomněnka, pupalka a sedmikráska.

Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se