Borovice

Borovice pokroucená - Pinus contorta - semena - 7 ks

1001950

Nové

Borovice pokroucená je přibližně 18 m vysoký strom, který je původem ze Severní Ameriky. Má zkroucené jehlice a vytváří purpurové šištice, které rostou již od pátého roku.

Tento druh borovice je poněkud vlhkomilnější než jiné druhy a je mrazuvzdorný až do -29 °C.

Rostlina je vhodná pro pěstování a tvarování jako bonsaj.

Více informací

36 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Semena borovice se nejprve máčí 2 dny ve vlažné vodě a poté se stratifikují v lednici. Během stratifikace semena kontrolujte, zda nezačala klíčit. Semena by se měla otevřít a měl by být vidět drobný kořínek. Semena se vysévají lehce pod povrch substrátu, klíčení probíhá obvykle několik týdnů.

Substrát pro borovice by měl být písčitý či písčitohlinitý, propustný, s dobrou drenáží z perlitu či štěrku. Kolem vysazeného stromku by měl být neustále rozprostřený dostatek mulče.

Borovicím se nejvíce daří na slunečném či polostinném stanovišti, ideálně s rozptýleným světlem. Rostlině vyberte takové místo, kde bude mít dostatek prostoru pro růst.

Zálivka by měla být pravidelná v době, kdy je substrát už vyschlý. Rostlina snese spíše krátkodobé sucho než přemokření substrátu.

 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

Prosinec už klepe na dveře, na zahradě se ale...

Před příchodem zimy můžete udělat na zahradě spoustu práce

Prosincová zahrada – i nyní si práci na zahradě najdete

Přestože již podle kalendáře zima převzala vládu, venku to tak nevypadá.

11 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu