×

Kategorie

Eukalyptus Baby Blue - Eukalyptus pulverulenta - semena eukalyptu - 8 ks

×

Eukalyptus Baby Blue je velmi oblíbená rostlina pro svou nenáročnost na pěstování a atraktivní vzhled.

Tento druh eukalyptu přirozeně roste jako nízký strom nebo rozložitý keř, dosahující výšky až 9 metrů a šířky 6 metrů. V našem klimatu se jedná o pokojovou či přenosnou rostlinu, proto je jen velikost mnohem skromnější.

Charakteristickým znakem kultivaru Baby Blue jsou jeho stříbřitě modré výhonky a malé, kulaté listy uspořádané do válcovitých tvarů, které s věkem získávají stříbřité odlesky.

Tato rostlina je ideální pro pěstování v květináčích a je vysoce ceněna pro svou odolnost, což ji činí populární volbou pro použití ve floristice.

Z jejích aromatických listů a květů se získávají éterické oleje, které najdou široké využití v kosmetickém průmyslu a léčitelství.

Číst víceShow less
92 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1002904
Přidat k oblíbeným
Popis

Před výsevem semen se doporučuje provést stratifikaci. Semena můžete vysévat celoročně (ideální doba je od ledna do března) a eukalyptus pěstovat jako přenosnou rostlinu v květináči. Semena se vysévají na substrát a jen lehce se zamáčknou. Doba klíčení je 2–3 týdny při teplotě 20–22 °C.

Substrát by měl být běžný zahradnický s přídavkem rašeliny.

Eukalyptus má rád rozptýlené světlo, ale nevadí mu nižší teplota. Rostlina ovšem není mrazuvzdorná, a tak ji lze letnit přibližně od května do září. Na zimu ji umístěte do světlé chladné místnosti s teplotou 10–13 °C.

Zálivka by měla být pravidelná, rostlina nesmí být ani suchá, ani přemokřená. Na zimu můžete zálivku mírně omezit. Je možné přihnojovat hnojivem pro pokojové rostliny.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1002904

Parametry

Výška
120 a více
Výsev / výsadba
Březen
Celoročně
Leden
Únor
Mrazuvzdornost
Ne
Vegetační doba
Trvalky
Pěstování
Doma
Odrůda
Nehybridní
Stanoviště
Polostinné
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
96 Kč s DPH

Revus je fungicidní postřik, který je určený k ochraně brambor proti plísni bramborové a ochraně chmele proti plísni chmelové.

Obsažená účinná látka má preventivní účinek, díky kterému dochází k potlačení klíčení spor. Má také částečně kurativní účinek, díky kterému se zastavuje růst houbového mycelia.

Nejlepšího výsledku je dosaženo při ochraně v raném stadiu vývoje choroby.

Balení 10 ml je určeno na 200 m2 plochy.

264 Kč s DPH

Altela je pasivní pomocný přípravek, který zamezuje vzniku a rozvoji bakteriálních a houbových chorob rostlin.

Je určen zejména k ošetření brambor, zeleniny, jahod, ovocných stromů a vinné révy.

Přípravek obsahuje přírodní enzymy, neživé bakterie a rostlinné extrakty, které vytvářejí na povrchu rostliny nevhodné prostředí pro patogenní organismy. Zároveň obsahuje také některé stopové prvky, jako je zinek a mangan, které pomáhají aktivovat obranné mechanismy rostlin. 

Přípravek je vhodný k užití v ekologickém zemědělství, pro bio farmu i bio zahradu. Nevztahuje se na něj žádná ochranná lhůta.

151 Kč s DPH

Jedná se o krystalické, vodou rozpustné hnojivo, určené k výživě všech druhů vytrvalých rostlin (jehličnanů, ovocných či okrasných stromů, keřů, trvalek).

Hnojivo má vyvážené složení hlavních živin a obsahuje mikroprvky. Zvýšený obsah draslíku poskytuje rostlinám vše potřebné ke zdárnému přezimování.

Hnojivo Forestina mineral nezasoluje půdu, snadno se rozpouští a dávkuje. 

Balení 400 g přípravku postačí k přípravě 200 l zálivky. 

171 Kč s DPH

Biool je nejedovatý přírodní přípravek, který podporuje zdravotní stav rostlin a má výrazné vedlejší účinky proti škůdcům (mšicím, molicím, puklicím, sviluškám, třásněnkám a dalším). Škůdci hynou v průběhu několika hodin až dní. 

Koncentrát je vyroben z potravinářských surovin.

Balení 200 ml vystačí na přípravu 20 l postřiku.

157 Kč s DPH

Jde o přírodní produkt s optimálním obsahem fulvových látek a huminových kyselin, který lze aplikovat na všechny rostliny.

Přípravek podporuje především rozvoj kořenového systému, lepší zakořenění sazenic, zlepší využití živin z hnojiv, lepší zdravotní stav rostlin, podpoří větší nasazení květů a bohatou úrodu. Rostliny jsou navíc více odolné proti stresům a nemocem.

Lignohumát lze použít také k moření semen, cibulek a k máčení kořenů sazenic. 

4 produkty ve stejné kategorii
92 Kč s DPH

Eucalyptus cinerea je v současnosti jedním z nejoblíbenějších eukalyptů, pěstovaným zejména v oblastech mírného pásu. 

Jedná se o rychle rostoucí, malý až středně velký strom s hustou kompaktní korunou a krásným stříbřitým olistěním.

Kultivar Silver dollar roste zejména do výšky, větve jsou řídké a listy velké a kulaté, výrazně stříbrné.

Díky tomu je tento typ blahovičníku žádaný jako součást květinových aranžmá.

V našich podmínkách bývá pěstován jako pokojová nebo přenosná rostlina.

Z eukalyptových listů a květů jsou extrahovány oleje, které se hojně využívají zejména v kosmetice a farmacii.

95 Kč s DPH

Eukalyptus citrónový neboli Korymbie citroníková je rychle rostoucí rostlina původem z Austrálie.

V přirozených podmínkách dorůstá do výšky až 50 m, ale lze ho velmi dobře tvarovat a je vhodný do jakékoliv zahrady či interiéru. U nás se pěstuje pokojová nebo přenosná rostlina.

Jeho vonné silice mají citrónovou vůni, čistí vzduch a jsou vhodné pro alergiky, astmatiky či jako úleva při běžném nachlazení.

Rostlina je mrazuodolná pouze do -5°C.

Semena eukalyptu jsou velice drobná.

88 Kč s DPH

Eukalyptus globulus je také známý pod názvem blahovičník kulatoplodý. Pochází z Austrálie a Tasmánie a jedná se o strom, dorůstající až do výšky 65 m. U nás se pěstuje jako stálezelená pokojová rostlina.

Jeho silice jsou často využívané při zánětech dýchacích cest, při onemocnění močových cest nebo jako úleva při bolestech svalů a kloubů.

110 Kč s DPH

Eukalyptus gunnii Lemon Bush, je atraktivní stálezelený keř, který se pro svou intenzivní citrónovou vůni a léčivé vlastnosti stává oblíbenou pokojovou rostlinou.

Přestože v přirozených podmínkách může dorůst do impozantních výšek až 50 metrů, jako domácí rostlina zůstává mnohem menší, což usnadňuje jeho pěstování a údržbu.

Charakteristické modro-zelené listy jsou bohaté na vonné silice, které rostlině propůjčují její svěží, citrónovou vůni. Tyto silice nejen že osvěžují vzduch v domácnosti, ale také mají prokázané léčivé účinky, včetně úlevy od příznaků astmatu a zánětů dýchacích cest

Během letních měsíců se objevují drobné, bílé květy, které přidávají k její estetické hodnotě. 

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se