Exotické okrasné

Oleandr - Nerium - semena - 10 ks

1003057

Nové

Latinský název: Nerium

Krásně kvetoucí a vonící rostlina pocházející ze Středomoří. Rostlina je jedovatá. Kvete růžovými květy. Má i léčebné účinky.

Více informací

39 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semínka Oleandru vyséváme na jaře, nejpozději v létě do substrátu, který je bohatý na živiny. Nejlépe je květináč zakrýt igelitem, urychlíme tím klíčení. Rostlina má ráda slunečné stanoviště. V létě se dává rostlina ven, nemělo by na ní pršet. Rostlina Oleander, latinsky Nerium, kvete barvami od růžové, žluté přes lososovou až po červenou. Oleandr pochází původně z Přední Asie a Středomoří. Rostlina potřebuje hodně světla, čím více má světla, tím více kvete. Jedná se o keř, dorůstající do výšky až 4 metrů.

Na Oleandr si musíme dávat pozor, jelikož je prudce jedovatý. Jeho listy, stonky i květy obsahují glykosidy, které nám můžou způsobit zvracení, závratě. Těžké otravy mohou končit i smrtí. Oleandr se používá kromě okrasné rostliny i k léčitelství. Musíme ale poznamenat, že vzhledem k jeho jedovatosti, jeho využití v lidovém léčitelství nedoporučujeme. Listy používají při upravování srdeční činnosti a proti kožním vráskám.

 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontakní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu