×
Klikněte pro zobrazení více produktů
Zkuste napsat hledaný produkt jinak
PPL Parcelshop

Kategorie

Kiwi

Actinidia, česky kiwi, je popínavá rostlina pocházející z Číny. Svůj podivný název dostala po stejnojmenném nelétavém ptákovi Kiwi, národním symbolu Nového Zélandu. Právě na Novém Zélandu se totiž pěstování kiwi poprvé hojně rozšířilo a až dodnes je tato země jedním z nejvýznamnějších producentů kiwi na světě.

V naší nabídce naleznete tradiční odrůdu kiwi Actinidia chinensis nebo vyšlechtěnou odrůdu Actinidia arguta, známou jako minikiwi. V klimatických podmínkách České republiky lze úspěšně pěstovat obě zmíněné odrůdy, ale v případě, že kiwi hodláte pěstovat celoročně venku, je vhodnější druhá jmenovaná.

Plodem kiwi je dobře známé ovoce zelené barvy s vysokým obsahem vitamínu C. Kiwi dozrává během podzimu a podobně jako vinné révě mu nevadí noční mrazíky – dokonce se díky koncentraci jednoduchých cukrů a vitamínů v takovém případě zlepšuje jeho chuť. S vinnou révou má keř kiwi ještě jedno společné, je vhodné jej pěstovat tak, aby byl rozložen na stěně nebo na konstrukci.

Plody byste ideálně měli konzumovat okamžitě po sběru, v případě bohaté úrody je však samozřejmě můžete kompotovat, případně sušit.

Číst víceShow less

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se