×
PPL Parcelshop

Kategorie

Minikiwi - Actinidia arguta - semena kiwi - 5 ks

×

Minikiwi je vytrvalá dřevitá liána, původem z Asie. V našich podmínkách se pěstuje poměrně dobře.

Kvete od května do června bílými květy a její plody dozrávají v září a říjnu. Velikostně jsou plody o něco větší než angrešt, mají zelenou jedlou slupku, která postrádá pro kiwi typické chloupky.

Rostlina je vysoce mrazuvzdorná.

Kiwi je ceněno zejména pro svůj extrémně vysoký obsah vitamínu C.

Číst víceShow less
54 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1002852
Přidat k oblíbeným
Popis

Semena kiwi je nutné předpěstovat. Vysévají se do spařeného substrátu pro rostliny ze Středomoří. Doba klíčení je 4–6 týdnů při teplotě 18–22 °C. Před výsevem se doporučuje provést stratifikaci po dobu 1–2 měsíců.

Ven můžete sazeničky přesadit prakticky kdykoliv. Čím rozvinutější je ovšem kořenový systém rostliny, tím lépe se jí bude dařit. Kiwi má rádo slunečné stanoviště, chráněné před větrem. Pěstuje se vždy s oporou, neboť se jedná o liánovitou rostlinu. Rostliny se vysazují na vzdálenost min. 1 m od sebe a vždy je nutné pěstovat více rostlin z důvodu vzájemného opylení.

Půda by měla být dostatečně hluboká, propustná, lehce kyselá a bohatá na živiny. Je vhodné půdu předem připravit a zapravit do ní kompost či hnůj do hloubky až 60 cm.

V době vegetace je vhodné rostliny přihnojovat CereritemNPK nebo dusíkatými hnojivy. Dbejte také na pravidelnou zálivku bez přemokření půdy.

Pokud budete chtít rostlinu prořezávat, provádějte řez až u min. tříletých rostlin. Plody dozrávají na jednoletých výhonech, proto je vhodné odřezávat pouze už odplozené výhony.

Kiwi lze přes zimu nechat venku. Je ovšem vhodné dopřát rostlinám dostatečnou nastýlku a případně celé rostliny překrýt netkanou textilií.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1002852

Parametry

Výška
120 a více
Doba květu
Květen
Červen
Barva květu
Bílá
Výsev / výsadba
Celoročně
Mrazuvzdornost
Ano
Vegetační doba
Trvalky
Pěstování
Venku
Stanoviště
Slunečné
Sklizeň
Září
Říjen
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
2 produkty ve stejné kategorii

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se