Frézie

Frézie růžová plnokvětá - Freesia - cibuloviny - 3 ks

2000465

Nové

Frézie je citlivá na chladné počasí, proto je lepší ji sázet až po "zmrzlých mužích" v druhé polovině května. Frézie růžová dosahuje výšky 45 - 50 cm a může se sázet v menších skupinkách nebo jako solitér.

Tyto květiny nádherně voní a jsou vhodné nejen do záhonu, ale i k řezu.

Velikost cibulek: 5/+

Více informací

47 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Frézie se vysazují na jaře přímo na venkovní stanoviště nebo je lze pěstovat jako pokojovou květinu a vysazovat už na podzim. Pokud vysazujete rostliny na podzim, pak je vysaďte do květináče o průměru min. 15 cm. Až do nástupu prvních mrazíků je můžete nechat venku. Přes zimní období je skladujte v chladné místnosti s teplotou 13 - 15 °C.

Na jaře se cibulky vysazují do propustné, dobře prokypřené půdy. Humózní půda podpoří rostliny k většímu a bujnějšímu růstu. Naopak těžké hlinité půdy způsobí nižší růst, ale rostliny budou pevnější. Půdní reakce by měla být okolo 6,5 pH.

Těmto rostlinám se nebude dařit v půdě, která má vysoký obsah soli, proto je nevysazujte na záhony po karafiátech či chryzantémách, které vyžadují hnojení minerálními hnojivy. Pokud potřebujete snížit obsah soli, je možné prolít půdu velkým množstvím vody nebo ji smísit s rašelinou.

Hloubka výsevu by měla být cca 5 cm.

Frézie jsou náročné na světlo, takže je vysazujte na slunečné stanoviště nebo do mírného polostínu.

Rostliny nejsou mrazuvzdorné, na podzim je potřeba je vyjmout z půdy a skladovat při teplotě až 25 °C.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné, Polostinné
Výška:45 - 65 cm
Doba květu:Červenec, Září, Srpen
Barva květu:Růžová
Výsev / výsadba:Květen, Duben
MrazuvzdornostNe
Vegetační dobaTrvalky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontakní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

5 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu