Helikonie

Helikonie - Heliconia aemygdiana - semena - 5 ks

1000711

Nové

Rostlina s latinským názvem Heliconia aemygdiana je tropická rostlina velice exotického vzezření, která pochází z jižní Ameriky. Helikonie je stálezelená víceletá bylina, která tvoří dlouhé tenké stonky, dosahující délky až 3,5 m.

Helikonie má velké oválné listy, s nádhernou tmavě zelenou barvou. Květy se objevují na kolmých stoncích, což přídává rostlině na její atraktivitě. 

Více informací

58 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Semena helikonie nejprve vložte na 48 hodin do vlažné vody. Poté je můžete vysít do substrátu pro tropické rostliny nebo do kokosového vlákna. Rostlině bude vyhovovat také substrát vylehčený perlitem či pískem.

Vzhledem k tomu, že se jedná o tropickou rostlinu, kterou nelze v našich podmínkách pěstovat venku, je možné ji vysévat celoročně. Při klíčení se ale obrňte trpělivostí, neboť doba klíčení se pohybuje od 1 do 6 měsíců. Semínkům zajistěte vyšší vlhkost a teplotu 27–30 °C. Během růstu nesmí teplota klesnout pod 18 °C.

Helikonii vyhovuje slunečné stanoviště bez přímého úpalu.

Pokud budete rostlinu pravidelně, zalévat, rosit a hnojit, stane se z ní vděčná pokojová trvalka.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Barva květu:Žlutá
MrazuvzdornostNe
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníDoma
OdrůdaNehybridní
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

2 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu