Jablečník

Jablečník obecný - Marrubium vulgare - semena - 12 ks

1000602

Nové

Jablečník obecný je vytrvalá bylina, pocházející z oblasti Středomoří. Dnes již planě roste na mnoha místech světa, včetně našeho území.

Rostlina dorůstá do výšky 30 – 70 cm a kvete od června do září drobnými bílými nebo světle fialovými kvítky. Vůně je aromatická, ovocná. Chuť jablečníku je spíše hořká.

V lidovém léčitelství se užívá při žaludečních potížích, onemocnění jater či nachlazení.

Více informací

21 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Semena jablečníku se vysévají zpravidla přímo na stanoviště od dubna do května. Hloubka výsevu je 2 cm, rozestup mezi řádky je 30 cm. Klíčení trvá cca 2 – 3 týdny. Pokud ho chcete urychlit, je vhodné namočit před výsevem semena do vlažné vody.

Jedná se o teplomilnou rostlinu, která vyžaduje slunečné stanoviště, chráněné před větrem. Půda by měla být propustná, sušší, s dostatkem živin. Rostlině se bude dobře dařit i na skalkách a štěrkovitých či písčitých stráních.

Rostlina kvete až ve druhém roce pěstování.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Doba květu:Červenec, Září, Červen, Srpen
Barva květu:Bílá, Fialová
Výsev / výsadba:Květen, Duben
MrazuvzdornostAno
Vegetační dobaTrvalky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Posledně prohlédnuté

Menu