Jalovec

Jalovec ztepilý - Juniperus excelsa - semena - 5 ks

1001242

Nové

Jalovec ztepilý je strom či vzrostlý keř, který dorůstá do výšky 25 – 30 m. Jeho domovinou je jihovýchodní Evropa a Malá Asie, kde roste nejčastěji na kamenitých svazích.

Dříve se dřevo jalovce využívalo v řezbářství, léčitelství či k uzení masa.

Dnes je na některých místech chráněným druhem, např. v Srbsku či Rusku.

Více informací

52 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Semena jalovce se nejprve máčí 24 hodin ve vlažné vodě, poté se jejich obal lehce naruší ostrým předmětem a semena se následně stratifikují 4 měsíce v chladničce. Vysévají se do hloubky max. 0,5 cm. Doba klíčení je 2 – 3 měsíce na světlém místě.

Jalovcům obecně svědčí plné slunce, proto jim vyberte nezastíněné stanoviště. Přímý sluneční úpal jim nevadí. Stejně tak dobře zvládají i znečištěné ovzduší, takže se velmi dobře hodí na místa, kde Vám jiné jehličnany neporostou.

Stejně tak jsou to rostliny nenáročné na půdu, bude se jim dařit i v chudé půdě, kamenité, či stavební suti. Jediné, co jim nesvědčí, je příliš zamokřený substrát.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
MrazuvzdornostAno
Speciální vlastnosti:Mrazuvzdorné
Vegetační dobaTrvalky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

2 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu