Jiřinky

Jiřinka žlutá topmix - Dahlia - cibuloviny - 1 ks

2000288

Nové

Tato odrůda jiřinky dosahuje max. výšky 25 cm, a proto je nazývaná jiřinkou miniaturní. Pěstuje se především v truhlících na balkónech, ale i v zahradě.

Kvete od června do září drobnými žlutými květy. 

Více informací

92 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jiřinky jsou velice citlivé na chladné počasí, proto se ven vysazují až po polovině května. Předtím je lze předpěstovat při pokojové teplotě. Pokud tuto možnost nemáte, můžete je zasadit na konci dubna na venkovní záhon, neboť potřebují min. 3 týdny, aby vyrašily na povrch, takže je v této době případné mrazíky neohrozí. Případně je možné výsadbu zakrýt.

Cibulky sázejte do hloubky 10 – 15 cm do sponu cca 50 x 50 cm. Stanoviště pro jiřinky má být slunečné, chráněné před větrem. Půda by měla být výživná, propustná a hlinitopísčitá.

Pro bohaté kvetení potřebují jiřinky dostatek živin, takže se doporučuje pravidelné hnojení 1x za týden. Po polovině srpna se rostliny již nehnojí, protože je nutné, aby cibulky měly ideální podmínky pro zazimování. Málo hnojené rostliny jsou slabé a další rok špatně klíčí, naopak přehnojené rostliny podléhají přes zimu častěji chorobám.

V době, kdy dochází k prvním nočním mrazíkům, vyndejte hlízky ze země, seřízněte stonky na 5 cm a hlízy uložte na suchém a vzdušném místě při teplotě 5 – 8 °C.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:5 - 25 cm
Doba květu:Červen, Červenec, Srpen
Barva květu:Žlutá
Výsev / výsadba:Duben, Květen
 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

16 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu