Kiwi

Kiwi čínské - Actinidia chinensis - semena - 5 ks

1002904

Nové

Kiwi čínské je vytrvalá rostlina, která dosahuje výšky 2 – 4 m. Kvete v květnu bílými či žlutozelenými květy a následně vytváří 70 – 100 g velké plody, které mají hnědou slupku s jemnými chloupky. Dužina plodu je zelená až žlutozelená, chuťově lehce kyselá.

Rostlina je vysoce mrazuvzdorná.

Více informací

48 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena kiwi je nutné předpěstovat. Vysévají se do spařeného substrátu pro rostliny ze Středomoří. Doba klíčení je 4 – 6 týdnů při teplotě 18 – 22 °C. Před výsevem se doporučuje provést stratifikaci po dobu 1 – 2 měsíců.

Ven můžete sazeničky přesadit prakticky kdykoliv. Čím rozvinutější je ovšem kořenový systém rostliny, tím lépe se jí bude dařit. Kiwi má rádo slunečné stanoviště, chráněné před větrem. Pěstuje se vždy s oporou, neboť se jedná o liánovitou rostlinu. Rostliny se vysazují na vzdálenost min. 1 m od sebe a vždy je nutné pěstovat více rostlin z důvodu vzájemného opylení.

Půda by měla být dostatečně hluboká, propustná, lehce kyselá a bohatá na živiny. Je vhodné půdu předem připravit a zapravit do ní kompost či hnůj do hloubky až 60 cm.

V době vegetace je vhodné rostliny přihnojovat CereritemNPK nebo dusíkatými hnojivy. Dbejte také na pravidelnou zálivku bez přemokření půdy.

Pokud budete chtít rostlinu prořezávat, provádějte řez až u min. tříletých rostlin. Plody dozrávají na jednoletých výhonech, proto je vhodné odřezávat pouze už odplozené výhony.

Kiwi lze přes zimu nechat venku. Je ovšem vhodné dopřát rostlinám dostatečnou nastýlku a případně celé rostliny překrýt netkanou textilií.

 
Štítky
 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
Doba květu:Květen
Barva květu:Žlutá, Bílá
MrazuvzdornostAno
Vegetační dobaTrvalky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

1 další produkt ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu