Levandule

Levandule rozeklaná - Lavandula multifida - semena - 15 ks

1003357

Nové

Této odrůdě levandule se někdy přezdívá také „španělské oči“, neboť má krásné květy tmavě modrofialové barvy. Dorůstá do výšky 40 – 80 cm a kvete od června do srpna. Při časném výsevu kvete krásně už první rok.

Je vhodná pro pěstování k truhlících a květináčích.

Více informací

30 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

předpěstováním semen levandule začněte v únoru nebo březnu doma. Semena se vysévají do výsevního substrátu smíchaného s pískem a rašelinou (ideálně ve stejném poměru), na dno nádoby se doporučuje dát keramzit jako drenážní vrstvu. Hloubka výsevu je 2x větší než velikost semínek. Teplota ke klíčení je min. 20 °C. Doba klíčení je delší, až 4 týdny.

Vzrostlé rostlinky se přesazují na venkovní stanoviště nejdříve v polovině května nebo spíše až v červnu. Vyžadují slunečné a teplé stanoviště, ale je dobré rostliny nechat postupně zvykat na venkovní podnebí.

Půda by měla být lehká a dobře propustná. Levandule nevyžaduje přihnojení. Pokud se pro něj rozhodnete, použijte vápenaté hnojivo.

V září odstřihněte uschlé části rostliny a nechte levanduli přezimovat venku. Jsou to plně mrazuvzdorné keříky. Jen pokud ji pěstujete v nádobě, je vhodné ji i s nádobou zapustit do země, neboť kořenový systém není v nádobách tak vyvinutý.

Na jaře je potom čas na radikální řez – mladé rostlinky sestřihněte na 5 cm (pozor, abyste nezasáhli do dřevnaté části rostliny, ta by potom už neobrazila). Starší rostliny stříhejte do poloviny loňských přírůstků.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:80 - 100 cm
Doba květu:Červen, Srpen, Červenec
Barva květu:Modrá, Fialová
Výsev / výsadba:Únor, Březen
MrazuvzdornostAno
Vegetační dobaTrvalky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

Opojná vůně levandule

Všestrasnné využití levandule

9 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu