Lobelky

Lobelka převislá kaskádovitá - Lobelia erinus pendula - semena - 0,1 g

1002604

Nové

Lobelka drobná je původem z Afriky, kde roste jako trvalka. U nás je však pěstována nejčastěji jako letnička. Rostlina dorůstá do výšky 10 – 30 cm a kvete od května do října drobnými modrými, růžovými nebo barevnými kvítky.

Rostlina je vhodná ke kobercovým výsadbám, k doplnění okrasných záhonů nebo k pěstování v truhlíku za oknem.

Více informací

22 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Ideální doba pro výsev lobelky je od ledna do března. Semena se vysévají do běžného substrátu s dobrou drenáží. Hloubka výsevu je na povrch, nebo můžete semínka lehce do substrátu zatlačit. Semínka jsou velmi jemná, takže je lepší výsev místo zalévání rosit. Půda by neměla nikdy vyschnout, ale zároveň rostlině nedělá dobře přemokření. Vhodné je umístit semínka pod fólii a dopřát jim přes den co nejvíce světla.

Lobelka se přesazuje na venkovní stanoviště ve 2. polovině května na slunečné nebo polostinné stanoviště s teplotou alespoň 16 – 20 °C. Místo by mělo být chráněné před větrem.

 
Detailní informace
Stanoviště:Polostinné, Slunečné
Výška:5 - 25 cm
Doba květu:Květen, Červen, Červenec, Září, Říjen
Barva květu:Bílá, Modrá
Výsev / výsadba:Leden, Únor, Březen
MrazuvzdornostNe
Vegetační dobaLetničky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontakní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

2 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu