Macešky

Novinka

Maceška Mariposa Black F1 - černá - Viola wittrockiana - semena - 20 ks

1002442

Nové

Maceška Mariposa Black F1 je netradiční hybridní odrůda macešky, kvetoucí překrásnými velkými květy černé barvy. Ty se objevují od časného jara až do prvních mrazíků.

Rostlina dosahuje výšky jen 15 až 20 cm, a je proto vhodná pro pěstování v truhlících a květináčích na našich oknech, balkonech a terasách. Hodí se ale i pro pěstování v okrasných záhonech. 

Více informací

37 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena macešky v červnu předpěstujte doma nebo ve skleníku a v průběhu srpna přesaďte do nádob. Mladé rostliny by na záhonku mohly poškodit mrazy. Na venkovní stanoviště se doporučuje rostliny přesazovat až následující rok na jaře (duben až květen). Pokud chcete, aby macešky kvetly už na podzim, je možný výsev také v březnu.

Semínka vysévejte na substrát a jen lehce zahrňte zeminou. Doba klíčení je cca 1 – 2 týdny při teplotě 16 – 20 °C. Teplota by neměla klesnout pod 15 °C.

Ideální spon je 20 x 20 cm.

Macešky mají rády slunečné či polostinné stanoviště (stanoviště s rozptýleným světlem) a dobře propustný a humózní substrát.

Zálivka by měla být pravidelná, a stejně tak hnojení, ideálně hnojivem pro balkónové rostliny.

Na zimu se doporučuje rostliny zakrýt chvojím.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Barva květu:Černá
Výsev / výsadba:Červen
Barva odrůdyČerná
Vegetační dobaDvouletky
PěstováníVenku
Odrůdahybridní F1
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontakní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

12 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu