Mateřídouška

Mateřídouška - Thymus serpyllum - semena - 0,15 g

1001136

Nové

Mateřídouška je vytrvalá, silně aromatická rostlina, nižšího vzrůstu. Je medonosná s dobrou produkcí nektaru a je dobrým lákadlem pro včely.

Využívá se pro své dezinfekční a uklidňující účinky. Pomáhá při nachlazení, trávicích potížích, stresu a bolestech hlavy.

Balení o hmotnosti 0,15 g obsahuje cca 1 000 ks semen.

Více informací

24 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena mateřídoušky se vysévají na jaře přímo na stanoviště nebo si můžete semena předpěstovat doma. Doba klíčení je několik dní.

Mateřidouška je nenáročná rostlina. Vyžaduje slunečné stanoviště se suchou půdou. Pravidelnou zálivku ji dopřejte pouze během klíčení a poté, když chcete nechat zakořenit nové výhony rostliny. Jinak má ráda spíše suché půdy. Bez problémů jí vypěstujete na skalkách či suchých štěrkových či písčitých stráních.

Půda by měla být propustná, lehká, neutrální až mírně kyselá.

Od května do září se sbírá nať a suší se zavěšená nebo rozložená ve slabé vrstvě při teplotě do 35 °C. Usušené bylinky se uchovávají v uzavřených nádobách, v suchu a temnu.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:0 - 10 cm
Doba květu:Červenec, Červen, Srpen
Barva květu:Fialová
Vegetační dobaTrvalky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

Divizna kvete neúnavně celé léto, poroste i v chudé půdě

Divizna velkokvětá se stává i oblíbenou dvouletkou .

Bylinky a jejich využití

Nebojte se experimentovat.

1 další produkt ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu