Netradiční okurky

Okurka arménská - Cucumis melo - semena - 6 ks

1001105

Nové

Okurka arménská je méně známá odrůda, která se botanicky řadí mezi cukrové melouny. V nezralém stavu mají její plody stejné využití jako salátové okurky, které připomínají i svou chutí. S postupným dozráváním chuťově spíše připomínají zmíněný meloun.

Rostlina se vyznačuje velkým výnosem. Plodí dlouhé (45 – 80 cm), světle zelené plody, které mají typické podélné rýhování. Dužina plodu je bílá až světle zelená, šťavnatá, s obsahem menších semínek.

Arménské okurky mají příznivý vliv na metabolismus člověka – pomáhají při obezitě, diabetu, únavě či hypertenzi. Mají vysoký obsah kyseliny listové.

Jsou velmi dobře stravitelné, nedozrávají do hořké chuti. Hodí se k přímé konzumaci nebo k přípravě salátů.

Nejčastěji se sklízejí od srpna do září.

Více informací

46 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Jedná se o teplomilnou rostlinu, která se hodí jak pro polní pěstování, tak i pro pěstování ve skleníku či fóliovém krytu.

S předpěstováním semen se začíná v měsíci dubnu. Je nutné zvolit výživný substrát a mírnou zálivku (přemokření semenům škodí). Semínka sázíme do hloubky až 5 cm. Rostliny vyžadují dostatek světla a tepla. Doba klíčení při optimálních podmínkách je 1 – 2 týdny.

Rostliny přesazujeme do záhonu nejdříve na konci května, resp. v době, kdy již nehrozí ranní mrazíky. Rostlinu je možné překrýt netkanou textilií, čímž předejdete případnému prochladnutí.

Stanoviště pro výsadbu okurek by mělo být slunečné, s humózní, lehkou půdou, která má dostatečný obsah živin. Ideální spon je 50 x 100 cm. V době, kdy začínají okurky kvést a nasazovat první plody, je možné je přihnojovat ledkemdrůbežím trusem nebo speciálními postřiky přímo na listy.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výsev / výsadba:Duben
Barva ploduZelená
DruhNetradiční odrůdy
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

15 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu