Ostatní cibuloviny

Líbenka - Eucharis - cibuloviny - 1 ks

2000505

Nové

Líbenka má pôvod v kolumbijských Andách, a tak sa v našich podmienkach pestuje pouze jako pokojová rostlina. Je známá hlavně ze svatebních kytic, kde se často používá. 

Kvete bílými květy, které připomínají květy narcisu. Celkově rostlina dosahuje výšky kolem 40 - 80 cm a kvete během léta. 

Velikost cibulek: 15/+

Více informací

90 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Cibule líbenky se vysazují v březnu do takové hloubky, aby nad cibulkou byla asi 2 cm vysoká vrstva zeminy.

Rostlině vyhovují polostinná nebo slunečná stanoviště. Vzhledem k tomu, že se v našich podmínkách pěstuje zejména jako pokojová rostlina, je ideální umístění na okenním parapetu, kam nedopadá přímé sluneční světlo.

Potřebuje dobře propustnou zeminu, bohatou na živiny.

Jedná se o rostlinu, která je velmi náchylná na kolísání teplot a stejně tak na nízké teploty. Pokud ji nedopřejete teplotu alespoň 15 °C, rostlina velice rychle začne namrzat. Ideální je teplota okolo 18 °C.

Líbenka je také velice náročná na vzdušnou vlhkost. Vyžaduje pravidelné rosení a ideálně i otírání listů vlhkým hadříkem. Kromě toho je nutná pravidelná zálivka a přihnojování tekutým hnojivem na pokojové rostliny, a to po celou dobu kvetení.

Narozdíl od ostatních cibulovin, nemá líbenka zimní odpočinek. Pouze od srpna do března se rostlině omezuje zálivka. Je nutné ale rostlinu stále mírně zalévat, aby nedošlo k vyschnutí kořenů.

Líbenka začíná tvořit květy až v době, kdy vytvoří dceřinné cibule, proto je neodstraňujte, jinak by se celý cyklus musel opakovat a květů byste se jen tak nedočkali. V březnu opět rostlině zvyšte teplotu, osvětlení a zálivku, čímž rostlinu probudíte k dalšímu růstu a kvetení.

 
Štítky
 
Detailní informace
Stanoviště:Polostinné
Výška:50 - 100 cm
Doba květu:Srpen
Barva květu:Bílá
Výsev / výsadba:Duben
MrazuvzdornostNe
Vegetační dobaTrvalky
Druhy liliíAsijské hybridy
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontakní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

21 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu