Ostatní exotické léčivé rostliny

Maka peruánská - Lepidium Meyenii - semena - 5 ks

1001912

Nové

Maka peruánská neboli také peruánský ženšen či řeřicha je původem z oblasti And. Roste ve velmi extrémních horských podmínkách, kde je intenzivní sluneční svit, chladné počasí a chudá půda. Rostlina je odolná vůči mrazu až do -20 °C, ale v našich podmínkách tato tolerance nebyla potvrzena. Proto se doporučuje pěstovat ji celoročně spíše jako pokojovou rostlinu.

Rostlina je vysoká jen cca 15 cm a vytváří kořen, podobný naší červené řepě. V něm jsou obsaženy cenné látky, které se využívají v lidovém léčitelství k léčbě a prevenci mnoha chorob.

Více informací

54 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semínka maky se vysévají celoročně doma. Hloubka výsevu je 0,5 – 1 cm, doba klíčení 2 – 4 týdny při teplotě 20 – 23 °C.

Vzhledem k tomu, že se přirozeně vyskytuje v úplně jiných klimatických podmínkách, pěstuje se u nás jako pokojová rostlina, příp. ji můžete v letních měsících přemístit ven.

Rostlině bude vyhovovat teplé a slunečné stanoviště s hlinitopísčitou a propustnou půdou. Ta by měla být stále mírně vlhká.

Na zimu je rostlinu nutné přemístit do chladné místnosti s teplotou 6 – 8 °C a zmírnit zálivku.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:0 - 10 cm
MrazuvzdornostAno
Speciální vlastnosti:Jedlé
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníDoma
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

21 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu