Ostatní exotické léčivé rostliny

Angínovník čínský – Iris domestica – semena – 5 ks

1002214

Nové

Angínovník čínský je původem z východní Asie. Kromě toho, že se jedná o okrasnou rostlinu se žlutooranžovými tygrovanými květy, je ceněna také pro své léčivé účinky.

Příznivě působí při léčbě zánětů horních cest dýchacích, rozpouští hlen, využívá se při dalších virových onemocněních, horečce, revmatismu apod.

Z rostliny se využívají čerstvé listy, sušený oddenek a semena.

Rostlina je mrazuvzdorná až do -20 °C.

Více informací

68 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena před výsevem namočte do vody na 24 hodin, poté proveďte studenou stratifikaci - tzn. semena uložte do písku do igelitového sáčku a vložte do lednice na 14 dní. Po této době semena vysejte na povrch prohřátého substrátu. Pro vyklíčení potřebují dostatek tepla (16 – 30 °C). Doba klíčení je zpravidla 2 týdny, může to být ale i 2 měsíce, tak je nutné být trpělivý.

Semenáčky se přesazují buď do květináče a pěstují při pokojové teplotě nebo je můžete přesadit na venkovní záhon (nejdříve v polovině května). Stanoviště by mělo být slunečné s výživnou, propustnou a hlinitopísčitou půdou, která bude mít neutrální pH. Pokud rostlinu pěstujete v nádobě, nezapomeňte na dostatečnou drenážní vrstvu.

Zálivka by měla být pravidelná, aby substrát byl neustále mírně vlhký. Přihnojování venkovních rostlin není nutné. Pokud chcete, můžete použít menší množství kravského hnoje. Ovšem rostliny pěstované doma vyžadují plné tekuté hnojivo, a to min. 1x za 2 měsíce.

Vzrostlé rostliny jsou mrazuvzdorné, ale je dobré jim na zimu poskytnout nastýlku z chvojí, listí nebo překrýt netkanou textilií.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Barva květu:Oranžová, Žlutá
MrazuvzdornostAno
Vegetační dobaTrvalky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

První pomoc při bolestech v krku Vám poskytnou bylinky

I naši předci využívali léčivých vlastností některých bylin.

21 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu