×
PPL Parcelshop

Kategorie

Angínovník čínský - Iris domestica - semena angínovníku - 5 ks

×

Angínovník čínský je původem z východní Asie. Kromě toho, že se jedná o okrasnou rostlinu se žlutooranžovými tygrovanými květy, je ceněna také pro své léčivé účinky.

Příznivě působí při léčbě zánětů horních cest dýchacích, rozpouští hlen, využívá se při dalších virových onemocněních, horečce, revmatismu apod.

Z rostliny se využívají čerstvé listy, sušený oddenek a semena.

Rostlina je mrazuvzdorná až do -20 °C.

Číst víceShow less
83 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1002214
Přidat k oblíbeným
Popis

Semena před výsevem namočte do vody na 24 hodin, poté proveďte studenou stratifikaci - tzn. semena uložte do písku do igelitového sáčku a vložte do lednice na 14 dní. Po této době semena vysejte na povrch prohřátého substrátu. Pro vyklíčení potřebují dostatek tepla (16–30 °C). Doba klíčení je zpravidla 2 týdny, může to být ale i 2 měsíce, tak je nutné být trpělivý.

Semenáčky se přesazují buď do květináče a pěstují při pokojové teplotě nebo je můžete přesadit na venkovní záhon (nejdříve v polovině května). Stanoviště by mělo být slunečné s výživnou, propustnou a hlinitopísčitou půdou, která bude mít neutrální pH. Pokud rostlinu pěstujete v nádobě, nezapomeňte na dostatečnou drenážní vrstvu.

Zálivka by měla být pravidelná, aby substrát byl neustále mírně vlhký. Přihnojování venkovních rostlin není nutné. Pokud chcete, můžete použít menší množství kravského hnoje. Ovšem rostliny pěstované doma vyžadují plné tekuté hnojivo, a to min. 1x za 2 měsíce.

Vzrostlé rostliny jsou mrazuvzdorné, ale je dobré jim na zimu poskytnout nastýlku z chvojí, listí nebo překrýt netkanou textilií.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1002214

Parametry

Barva květu
Oranžová
Žlutá
Mrazuvzdornost
Ano
Vegetační doba
Trvalky
BIO kvalita
Ne
Pěstování
Venku
Stanoviště
Slunečné
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
4 produkty ve stejné kategorii
Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se