Ostatní exotické okrasné

Lenovník obecný - Len Novozélandský - Phormium tenax - semena 6 ks

1000835

Nové

Lenovník pochází z Nového Zélandu. Je to trsovitá rostlina, která se vyznačuje až 2 m dlouhými mečovitými listy. Kvete velkými červenými květy, kterých se v našich podmínkách můžete dočkat až po několika letech pěstování.

Přirozeným prostředím této rostliny jsou vlhká místa v okolí vodních toků. Toleruje zasolenou půdu a přínosem jsou pro ni pravidelné záplavy, které rostlině přinášejí dostatek živin a zároveň likvidují škůdce.

Ve své domovině se tato rostlina pěstuje pro svá pevná vlákna, ze kterých se vyrábějí nejrůznější předměty. Olej ze semen má také vysoký obsah omega-3 mastných kyselin.

Více informací

54 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Lenovník se vysévá na jaře nebo na podzim na povrch substrátu. Klíčení je nepravidelné, trvá 1 – 6 měsíců. Teplota ke klíčení by měla být okolo 18 °C.

Lenovníku se daří v teplejších oblastech. Je sice mrazuvzdorný, ale dlouhodobý chlad může rostlinu zničit.

Stanoviště pro pěstování by mělo být slunečné či polostinné s vlhkou propustnou půdou, s přídavkem rašeliny.

Rostlinu buď pěstujte jako pokojovou s letněním venku, anebo ji vysaďte do venkovního záhonu. Na zimu ji ale musíte dostatečně zakrýt chvojím nebo listím.

 
Detailní informace
Stanoviště:Polostinné, Slunečné
Výška:120 a více
Barva květu:Červená
MrazuvzdornostAno
Speciální vlastnosti:Mrazuvzdorné
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníVenku, Doma
OdrůdaNehybridní
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu