Ostatní exotické okrasné

Bauhinie plstnatá - Bauhinia tomentosa - semena - 4 ks

1000911

Nové

Bauhinie plstnatá je stálezelený strom či keř, který může dorůstat do výšky až několika metrů. V našich podmínkách se však takové velikosti nedočkáte.

Rostlina původně pochází z tropických oblastí a u nás se pěstuje jako pokojovka. Vytváří žluté květy, které připomínají květy orchideje, proto se někdy nazývá orchidejovým stromkem.

Více informací

49 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena bauhinie se vysévají po celý rok. Před výsevem se semena máčí 2 – 3 dny v teplé vodě. Poté se vysévají do hloubky 1 cm. Doba klíčení je přibližně jeden měsíc, i déle, při teplotě okolo 25 °C.

Stanoviště by mělo být slunečné (ne však přímé slunce) se substrátem, promíchaným s rašelinou. Na dno nádoby dejte dobrou drenáž.

Rostlinu pravidelně zalévejte a přihnojujte 1x týdně.

Pokud budete přes léto rostlinu pěstovat venku, pak ji na zimu odneste na světlé stanoviště s teplotou okolo 15 °C, omezte zálivku a nehnojte. Na jaře můžete provést řez.

Rostliny přesazujte po 2 – 3 letech.

 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu