×
PPL Parcelshop

Kategorie

Lufa válcovitá - Luffa cylindrica - semena lufy - 8 ks

×

Lufa válcovitá je známá také pod názvem houbová tykev nebo tivuk. Pochází z oblasti Asie a Oceánie, kde roste na kamenitých místech. Jedná se o jednoletou popínavou bylinu, která vytváří až několik metrů dlouhé výhony.

Zajímavé jsou její válcovité plody, které daly rostlině její druhový název. Plodem je podlouhlá tykev, která může dosahovat až metrové délky.

Mladé plody jsou jedlé a velice chutné. Jsou plné vitamínů, minerálů a bílkovin. Naopak na vyzrálých plodech si již nepochutnáte. Jsou značně hořké a tuhé. Vlákna zralých plodů se využívají k tvorbě známých žínek, které po namočení nabobtnají a změknou.

Číst víceShow less
59 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1001024
Přidat k oblíbeným
Popis

Semínka lufy si předpěstujte doba při teplotě alespoň 20 °C. Vhodná doba pro předpěstování je od března až do června. Hloubka výsevu je cca 2 cm. Pokud chcete urychlit klíčení, můžete semínka před výsevem namočit na dva dny do vody. Nabobtnalá semena můžete nechat vyklíčit na vlhké vatě (vhodné je vytvořit miniskleník nebo dát výsev pod proděravělou fólii) a teprve naklíčená semena vysít do substrátu.

Lufa je teplomilná rostlina, u nás se jí nejlépe bude dařit ve skleníku nebo ve fóliovém krytu. Ale v teplejších oblastech ji můžete bez problémů pěstovat i venku. Důležité je plné slunce, teplo a ochrana před větrem. Ven rostlinky přemístěte až koncem května, do vzdálenosti 80 cm od sebe. Mladé rostliny doporučujeme zakrýt bílou netkanou textilií, protože jsou opravdu velmi náchylné k ranním mrazíkům.

Lufa vyžaduje dobře propustný substrát s dostatkem živin, který udržujte stále mírně vlhký. Přihnojujte rostliny hnojivem na plodovou zeleninu nebo uleželým kompostem.

Vzhledem k tomu, že lufa je popínavá rostlina, je nutné zajistit ji dostatečnou oporu. Dobře poroste u zídek či plotů, které udrží i velkou váhu plodů.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1001024

Parametry

Výška
120 a více
Barva květu
Žlutá
Výsev / výsadba
Březen
Duben
Květen
Mrazuvzdornost
Ne
Vegetační doba
Letničky
Pěstování
Venku
Odrůda
Nehybridní
Stanoviště
Slunečné
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
4 produkty ve stejné kategorii

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se