Ostatní exotické užitkové rostliny

Dávivec černý - Jatropha curcas - semena - 5 ks

1001334

Nové

Dávivec černý je druh sukulentní rostliny, která pochází ze Střední a Jižní Ameriky. Je to rostlina suchých oblastí tropů a subtropů a poradí si i s méně úrodnou půdou. Roste dobře i ve vyšších polohách, a, i přesto, že se pěstuje jako pokojová rostlina, snese krátkodobě i teploty mírně pod bodem mrazu.

V dřívějších dobách se rostlina využívala v lidovém léčitelství, ale v dnešní době se již nedoporučuje. Všechny části rostliny jsou velmi jedovaté.

Více informací

52 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Před výsevem se semena dávivce máčí 1 – 2 dny ve vlažné vodě. Poté se vysévají do hloubky cca 2 cm. Doba klíčení je zpravidla 4 – 6 týdnů při pokojové teplotě.

Rostlina vyžaduje světlé stanoviště bez přímého slunce. Vhodná je pokojová teplota.

Substrát by měl být písčitohlinitý, dobře propustný a výživný. Zeminu udržujte stále mírně vlhkou. Jednou za měsíc přihnojujte rostliny univerzálním tekutým hnojivem.

Na zimu přemístěte rostlinu do chladnější místnosti. Teplota by ovšem neměla klesnout pod 10 °C.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
MrazuvzdornostNe
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníDoma
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

13 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu