Ostatní léčivé rostliny

Kostival lékařský - Symphytum officinale - semena - 5 ks

1001743

Nové

Kostival lékařský je léčivá rostlina, dosahující výšky okolo 1 m. Jedná se o statnou trvalku, která kvete od května do srpna fialovými květy.

Nejčastěji se tato rostlina vyskytuje na zamokřených půdách, březích vodních toků, vlhkých loukách apod.

Kostival má protizánětlivé účinky a podporuje rychlou obnovu tkání. Využívá se při zhmožděninách, křečových žilách, svalových bolestech atd.

Více informací

48 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena kostivalu se vysévají brzy na jaře, přibližně od března. Hloubka výsevu je 6 mm, doba klíčení 1 – 2 měsíce.

Při přesazování na venkovní stanoviště vytvořte rozestup mezi rostlinami cca 50 cm. Kostival se velice rychle rozrůstá a potřebuje poměrně hodně místa. Vhodné je pěstovat jej v nádobě, zapuštěné do země.

Stanoviště by mělo být slunečné či polostinné, s humózní, propustnou a neutrální až mírně kyselou půdou. Vhodné jsou hlinité či jílovité půdy, které zadržují vodu. Dostatek vláhy je základní podmínkou pro úspěšné pěstování kostivalu. Jinak nevyžaduje žádnou zvláštní péči.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:100 - 120 cm
Barva květu:Růžová
PěstováníVenku
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu