Ostatní letničky

Černooká Zuzana pnoucí - Thunbergia alata - semena - 12 ks

1001037

Nové

Smatovka křídlata, neboli černooká Zuzana, roste ve své domovině, kterou je východní Afrika, jako stálezelený keř. U nás se pěstuje nejčastěji jako letnička.

Ideální místo pro pěstování je buď v blízkosti zdí, plotů či pergol, po kterých se rostlina může popínat, nebo v závěsných květináčích, v nichž vytvoří nádhernou květinovou dekoraci.

Rostlina dorůstá do výšky až 2 m. Kvete od července do září žlutými květy s nápadným tmavým středem.

Více informací

37 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Ačkoliv je černooká zuzana původem z východní Afriky, i u nás ji můžete poměrně snadno pěstovat.

Semínka se předpěstovávají v březnu. Nejprve se namočí na 24 hodin do teplé vody a pak se vysejí na povrch substrátu a jen lehce se zasypou perlitem. Klíčí při teplotě 25 °C. Nutné je zajistit výsevu stálé vlhko.

Rostlina má ráda slunečné stanoviště, chráněné před větrem. Půda by měla být dobře propustná a neustále vlhká. Rostliny pravidelně hnojte během vegetace 1x za 14 dní.

S největší pravděpodobností tuto rostlinku zvládnete pěstovat pouze jako letničku, ale můžete ji zkusit i nechat přezimovat v chladné místnosti. V zimě rostlině dopřejte dostatek světla. Na jaře proveďte radikální řez a začněte opět přihnojovat. Ven ji můžete přemístit nejdříve koncem května.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Barva květu:Žlutá
Výsev / výsadba:Březen
MrazuvzdornostNe
Speciální vlastnosti:Popínavé
Vegetační dobaLetničky
PěstováníVenku
OdrůdaNehybridní
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu