Ostatní listnaté stromy a keře

Novinka

Bez kanadský - Sambucus canadians - semena - 10 ks

1002414

Nové

Bez kanadský je rostlina, pocházející z oblasti Severní Ameriky. Jedná se o středně velký, rychle rostoucí keř, s výškou 2 – 4 m.

Je často zaměňován s našim bezem černým, kterému je velice podobný, avšak kanadský bez má větší květy i plody. Ty jsou zbarveny do purpurově červené.

Květy, které se objevují od června do července, jsou velkým lákadlem pro hmyz.

Více informací

30 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Semena můžete vysévat na podzim přímo ven nebo je můžete předpěstovat doma. V takovém případě je ale nutná tzv. studená stratifikace.

Semena nejprve namočte na 12 hodin do teplé vody, poté je vložte do vlhkého písku, zakryjte fólií a vložte na 2 měsíce do lednice. Takto připravená semena vysejte na povrch substrátu.

Bez pěstujte na plném slunci či v polostínu. Bude se mu dobře dařit i na méně úrodných půdách. Půda by však měla být mírně kyselá.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné, Polostinné
Výška:120 a více
Doba květu:Červen, Červenec
Barva ploduČervená
MrazuvzdornostAno
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníVenku
OdrůdaNehybridní
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontakní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu