Ostatní

Svatolina cypřiškovitá - Santolina chamaecyparissus - semena - 5 ks

1001846

Nové

Svatolína cypřiškovitá je okrasná trvalka, která se výborně hodí do skalek. Původem je ze Středomoří, a tak má ráda slunce a sucho.

Dorůstá do výšky 30 - 70 cm a lze ji tvarovat řezem. Pokud chcete mít krásný a úhledný keřík, stříhejte poupata ještě před vykvetením, a pak na jaře znovu trochu hlouběji, ale ne do zdřevěnatělých částí.

Svatolína kvete od června do srpna žlutými květy a je silně aromatická. 

Více informací

38 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Výsev semen provádějte v době, kdy je půda po zimě dostatečně prohřátá. Můžete s výsevem začít už v dubnu. Semena se vysévají přímo na záhon do hloubky přibližně 1 cm.

Stanoviště by mělo být dostatečně slunečné.

Svatolína má ráda lehčí půdu, s příměsí písku či štěrku, a s nižším obsahem živin. Dobře prospívá také v sušších půdách. Můžete ji pěstovat prakticky bez zálivky.

Pokud jí chcete dopřát přísun živin, pak použijte vápenec nebo dřevěný popel. Před výsadbou je také vhodné smíchat zeminu s vyzrálým kompostem.

Rostlina je odolná vůči nízkým teplotám, ale i přesto je vhodné ji chránit před holomrazy chvojím nebo netkanou textilií.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:20 - 50 cm, 45 - 65 cm
Doba květu:Červen, Srpen, Červenec
Barva květu:Žlutá
Výsev / výsadba:Květen, Duben
MrazuvzdornostAno
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníVenku
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontakní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu