Ostatní

Tomel virginský - Diospyros virginiana - semena - 4 ks

1002909

Nové

Tomel virginský je více známý pod názvem kaki. Tento strom, původem z Asie, se vyznačuje dekorativním vzhledem. Má lesklé zelené listy a z nenápadných květů vytváří sytě oranžové plody, které dorůstají do velikosti 5 cm.

Ovoce je velmi lahodné a sladké, lehce připomíná chuť meruněk a vůní vanilku. Obsahují velké množství vitamínu C.

Více informací

72 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Semena před výsevem stratifikujte po dobu 3 měsíců v lednici. V únoru je můžete vysít do hloubky 4 – 5 cm do výživného substrátu. Doba klíčení je cca 1 měsíc, ale semenáčky porostou velice pomalu. Teplota ke klíčení by měla být 15 – 20 °C.

Tomel se pěstuje jako přenosná rostlina – v létě venku a přes zimu v místnosti. Rostlinu ven přemístěte v dubnu či květnu, nejprve do polostínu, postupně ji dopřejte plné slunce. Stanoviště by mělo být co nejteplejší a chráněné před větrem.

Substrát pro tomel by měl být propustný, výživný a mírně kyselý. Důležitá je také pravidelná zálivka, především v suchém období.

Rostlinu můžete přihnojovat běžným univerzálním hnojivem (např. CereritKristalon apod.).

Na zimu tomel přemístěte do světlé místnosti s teplotou 5 – 10 ºC.

 
Štítky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Související články

20 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu