×
PPL Parcelshop

Kategorie

Noni - Morinda citrifolia - semena noni - 5 ks

×

Noni je exotický keř pocházející z Jihovýchodní Asie. V přirozených podmínkách dosahuje výšky několika metrů. Je to značně odolná rostlina, kterou lze pěstovat bez obtíží i v našich podmínkách.

Květy rostliny jsou smetanově bílé. Plodí zelenožluté bobule, připomínající šišky.

Noni je velmi ceněna pro své blahodárné účinky na lidské zdraví. Má antiseptické účinky, snižuje vyčerpání organismu a působí jako přírodní stimulant.

Obsahuje velké množství vitamínů, minerálů a dalších významných látek, z nichž nejvíce „zázračný“ je tzv. proxeronin, který příznivě ovlivňuje hormonální rovnováhu v těle.

Číst víceShow less
74 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
1002907
Přidat k oblíbeným
Popis

Semena noni je možné vysévat celoročně a pěstovat jako pokojovou rostlinu. Před výsevem se semena máčí 48 hodin ve vlažné vodě a následně se vysévají do rašelinového substrátu do hloubky 0,5–1 cm. Doba klíčení je 8–12 týdnů při teplotě 22–28 °C. Aby semena zdárně vyklíčila, jsou nutné vyšší teploty a stálá vlhkost substrátu. Ideální je pro tyto účely minipařeniště či miniskleník.

Pěstování noni není nijak náročné, ale vzhledem k tomu, že se jedná o teplomilnou rostlinu, vyžaduje celoročně poměrně vysoké teploty. V létě můžete rostlinu umístit na venkovní stanoviště, chráněné před větrem. Není ale mrazuvzdorná, takže je nutné ji včas uklidit do místnosti s teplotou alespoň 20 °C.

Číst víceShow less
Detaily produktu
1002907

Parametry

Výška
120 a více
Barva květu
Bílá
Barva plodu
Zelená
Žlutá
Mrazuvzdornost
Ne
Vegetační doba
Trvalky
Pěstování
Doma
Stanoviště
Polostinné
Slunečné
Sklizeň
Celoročně
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
4 produkty ve stejné kategorii
Podobné články

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se