Ostatní

Klejicha hedvábná - Asclepias syriaca - semena - 20 ks

1003019

Nové

Klejicha hedvábná je atraktivní dekorativní trvalka, pocházející ze Severní Ameriky. U nás poměrně dobře zdomácněla a v teplejších oblastech se z ní může stát i rychle se rozrůstající plevel.

Výška rostliny je 1 – 2 m. Kvete od června do července bílofialovými květy, které jsou medonosné a přitahují včely a další hmyz.

V dnešní době je pěstována jako okrasná trvalka. Velké oblibě se ji dostává především pro její voňavé květy a nenáročnost pěstování. Nektar z květů slouží jako potrava pro některé druhy motýlů, můžete tak sledovat celý motýlí vývoj.

Rostlina je plně mrazuvzdorná. 

Více informací

30 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Klejicha se vysévá na jaře přímo na stanoviště nebo ji lze předpěstovat již v zimě doma. Před výsevem se doporučuje provést stratifikaci po dobu 3 týdnů. Doba klíčení je 1 – 3 měsíce při teplotě 18 °C.

Klejicha vyžaduje slunečné či polostinné stanoviště a propustnou, humózní půdu. Bude se jí dařit i na suchých a lehkých půdách.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné, Polostinné
Výška:120 a více
Doba květu:Červenec, Červen
Barva květu:Bílá, Fialová
MrazuvzdornostAno
Speciální vlastnosti:Mrazuvzdorné
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníVenku
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

30 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu