Palmy

Dračinec obrovský - Draceana draco - semena - 4 ks

1002237

Nové

Dračí strom pochází z Asie a Afriky a jedná se o velmi starou rostlinu. Má rozvětvený kmen, na jehož konci je koruna zelených listů. Při naříznutí kmene z něj vytéká pryskyřice červené barvy.

Dračí strom roste pomalu a je poměrně nenáročný na pěstování. V domácím prostředí může dosahovat výšky okolo 2 m (i více).

Kromě svého atraktivního vzhledu se dracény pěstují v bytech jako přirozené čističky vzduchu.

Rostlina není mrazuvzdorná.

Více informací

49 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena dračince se vysévají na jaře do výsevního substrátu do hloubky 1 – 2 cm. Doba klíčení je 1 – 3 měsíce při pokojové teplotě.

Rostliny se pěstují na světlém stanovišti, ovšem pozor na přímé sluneční paprsky, které mohou rostlinu spálit. Ideální teplota pro pěstování je okolo 20 °C (nikdy by neměla klesnout pod 15 °C, ani stoupat nad 25 °C).

Rostliny vysazujte do propustného a výživného substrátu, který pravidelně zalévejte tak, aby byl mírně vlhký.

Dračinci svědčí také pravidelné hnojení hnojivem pro pokojové rostliny. V zimním období omezte zálivku i hnojení, ale zcela je nevynechávejte. Vhodná teplota pro zimování rostliny je cca 16 °C.

 
Detailní informace
Stanoviště:Polostinné
Výška:120 a více
MrazuvzdornostNe
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníDoma
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

23 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu