Pimentovník

Pimentovník lékařský - Pimenta dioca - semena - 4 ks

1002828

Nové

Pimentovník pochází z tropické Střední Ameriky a je častěji znám pod názvem „nové koření“. Přirozeným prostředím tohoto několikametrového stromu jsou tropické deštné lesy. Rostliny dobře snáší velké nadmořské výšky, ale naopak se jim nedaří při poklesu teplot.

Pimentovník má své uplatnění v tradiční medicíně, kdy se využívá při nachlazení, trávicích potížích a při léčbě cukrovky.

Své nezastupitelné místo má také v kuchyni, kde se používá do sladkých i slaných pokrmů.

Vonné silice pimentovníku se také využívají při výrobě parfémů.

Více informací

67 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Pimentovník je strom, dorůstající do výšky několika metrů. Rostlinu lze ovšem dobře přizpůsobit i pěstování v nádobě a vypěstovat tak zakrslou variantu.

Semena se vysévají na jaře, příp. celoročně doma. Klíčení je poměrně problematické, neboť se zjistilo, že nejlépe semena klíčí až poté, co projdou trávicím traktem ptáků. Ovšem při výsevu čerstvých semen se lze dočkat úrody i bez zajištění této podmínky.

Před výsevem se doporučuje semena máčet 1 den ve vlažné vodě a poté dát semena do výživného výsevního substrátu. Doba klíčení je přibližně 2 týdny, ale může to být také až 3 měsíce, proto buďte v tomto případě obzvláště trpěliví.

Stanoviště by mělo být slunečné, s lehkým, výživným a dobře drenážovaným substrátem, který udržujte stále vlhký. Vzhledem k tomu, že se jedná o rostlinu deštných pralesů, snese sucho maximálně po dobu tří měsíců. 

První rok růstu chraňte rostlinu před přímým sluncem a dopřejte ji spíše rozptýlené světlo.

Rostlina není mrazuvzdorná a je potřeba ji před zimou umístit do chladné místnosti, snížit zálivku a přihnojování. Starší rostliny zvládnou krátkodobý pokles k teplotě kolem 0 °C. Optimální je pro tyto rostliny teplota v rozmezí 18 - 28 °C.

Strom začíná plodit až v sedmém roce růstu. Plody se sklízejí před dozráním (dokud jsou zelené), protože pak ztratí značnou část svých silic. Nechávají se sušit na slunci až získají vzhled, jaký známe u kupovaného nového koření.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
Výsev / výsadba:Březen, Duben
MrazuvzdornostNe
Vegetační dobaTrvalky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Posledně prohlédnuté

Menu