×
PPL Parcelshop

Kategorie

Pivoňka Coral Sunset - Paeonia lactiflora - hlízy pivoňky - 1 ks

×

Tato pivoňka dostala název Korálový soumrak díky dokonalým odstínům lososové, růžové a zlaté barvy. Do konečné podoby byla šlechtěna 26 let.

Dosahuje výšky okolo 70 cm a díky tomu bude nádhernou okrasou nejen trvalkových záhonů, ale dokonale doplní i keře nebo nižší stromoví.

Pivoňka je zcela mrazuvzdorná trvalka, která po výsadbě kvete v květnu a červnu až druhým rokem.

Číst víceShow less
152 Kč (s DPH)
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
2000729
Přidat k oblíbeným
Popis

Ideální doba pro výsadbu pivoněk je od března do května nebo od srpna až do listopadu. Sázíme je do nezamrzlé půdy. Je důležité vybrat správné místo, neboť pivoňky obecně špatně snášejí přesazování a je nutné počítat s tím, že na jednom místě budou růst i třeba několik desítek let. Je také nutný být při pěstování trpělivý, protože první rok po výsadbě se nedočkáte velkého množství květů. Pivoňka začíná zdárně kvést až přibližně po třech letech.

Důležité je také zajistit rostlině dostatek prostoru. Před výsadbou připravte jámu o rozměru 50 x 50 cm, kterou vysypejte dostatečně propustným substrátem. V případě potřeby lze na dno jámy dát drenáž – až 15 cm vrstvu písku nebo štěrku. Pivoňky sázíme do hloubky 3 cm. Pokud je zasadíte příliš hluboko, může se stát, že rostliny špatně porostou či pokvetou.

Stanoviště by mělo být slunečné, chráněné před větrem, aby nedošlo k polámání velkých květů. Půda by měla být propustná, s dostatkem živin.

Zálivku jim dopřejte pravidelnou, hlavně v období vegetace. Po odkvětu snesou i krátkodobá sucha. Naopak přemokřené půdy této rostlině nesvědčí.

Rostliny jinak nevyžadují žádnou zvláštní péči. Je vhodné je po odkvětu přihnojovat uleželým kompostem nebo hnojivem bohatým na dusík, fosfor a draslík.

Když po odkvětu začnou usychat listy, nechte je zatáhnout a poté uschlé nadzemní části ustřihněte. Stejně tak po odkvětu odstraňujte semeníky, aby se rostlina zbytečně nevysilovala.

Číst víceShow less
Detaily produktu
2000729

Parametry

Výška
60 - 80 cm
Doba květu
Květen
Červen
Barva květu
Korálová
Růžová
Žlutá
Výsev / výsadba
Březen
Duben
Květen
Září
Říjen
Mrazuvzdornost
Ano
Vegetační doba
Trvalky
Pěstování
Venku
Roční období kvetení
Kvetoucí na jaře
Stanoviště
Polostinné
Slunečné
Jak balíme cibulky?
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
4 produkty ve stejné kategorii

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se