Podražec

Podražec elegantní - Aristolochia - semena - 5 ks

1000735

Nové

Latinský název: Aristolochia elegans

Rostlina Podražec elegantní je opravdu elegantní popínavá rostlina, která je vhodná jako živý plot či na zakrytí nehezkých zdí apod. Samozřejmě, že potřebuje pevnou oporu, která udrží i váhu velkých mokrých listů a květů

Více informací

52 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena je nutné před výsevem ponořit na 48 hodin do teplé vody. Poté zasadit do zeminy bohaté na živiny či do tzv. Bobtňáků. Doporučujeme nádobu se semeny zakrýt igelitovým pytlíkem, aby se urychlilo klíčení. Teplota by se měla pohybovat kolem 20 stupňů Celius.

Klíčení obvykle trvá jeden až tři týdny nebo déle. Po dosažení výšky alespoň pěti centrimetrů, je možno klíčky přesadit. Rostlina Aristolochia, česky známá jako Podražec je popínavá rostlina původem z Brazílie. Daří se jí pokud má dostatek místa a pravidelnou zálivku. V létě tato popínavá rostlina kvete nafialovými kvítky, které jsou různě poschovávany v zeleném listí. Rostlina potřebuje pevnou oporu, o kterou se může omotávat a vydržet i váhu mokrých lístků.

Podražec je vhodný jako živý plot nebo krásně zakryje třeba studnu či altánek. Dobře vynikne, pokud se může plazit podél zdi. zdi. Velké listy pokryjí plochu podobně jako tašky na střeše. Podražec nesnáší přímé slunce, nejlépe roste v polostínu a ve stínu. Listy opadávají až na podzim.

 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontakní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Posledně prohlédnuté

Menu