Řebčíky

Řebčík kostkovaný - Fritillaria meleagris - cibuloviny - 3 ks

2000434

Nové

Řebčík kostkovaný roste zejména v oblasti Středomoří. U nás je velice vzácný, běžně se příliš nevyskytuje a patří mezi ohrožené druhy. Je ovšem oblíbenou rostlinou u zahrádkářů, neboť se jedná o vzhledově atraktivní rostlinu. Dorůstá do výšky 15 – 30 cm a vytváří fialové zvonkovité květy, jejichž světlé a tmavé odstíny připomínají šachovnicový dekor.

Řebřík kostkovaný se hodí k jezírkům, do skalek či do pěstebních nádob na balkón. Je velice odolný a v dalších letech se samovolně rozmnožuje.

Velikost cibulek: 6/7.

Více informací

49 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Řebčíky se vysazují na slunné nebo polostinné stanoviště do hloubky 10 – 20 cm. Ideální doba pro výsadbu je srpen až září.

Půda musí být dobře propustná, hlinitopísčitá. Na dno výsevu je dobré dát písek, cibuli zasypat výživným substrátem a navrch nasypat kamennou drť. Přes zimu můžete kolem rostlin rozprostřít mulčovací kůru.

Řebčíky kvetou od dubna do května. Množit se dají pomocí semen, které se objeví po odkvětu rostliny, nebo pomocí dceřinných cibulek. Stanoviště pro řebčíky vybírejte s rozvahou, protože květiny na záhonku vydrží i 10 let.

Řebčíky jsou velmi jedovaté, zvláště jejich cibule. Jejich toxické látky odpuzují krtky, takže je možné rostliny vysadit na místo, kde je s těmito škůdci problém.

Přes zimu se nechávají cibulky na venkovním stanovišti.

 
Detailní informace
Stanoviště:Polostinné, Slunečné
Výška:5 - 25 cm
Doba květu:Květen, Duben
Barva květu:Fialová
Výsev / výsadba:Srpen, Září
Vegetační dobaTrvalky
Roční období kveteníKvetoucí na jaře
 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

5 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu