Reveň/rebarbora

Reveň Viktoria / Rebarbora - Rheum palmatum - semena - 20 ks

1003404

Nové

Reveň Viktoria ja stará anglická odrůda, která v 19. století přispěla k rozšíření této plodiny. Uvádí se, že její řapíky mohou dosahovat hmotnosti až 1,5 kg. S touto váhou ale spíše nepočítejte. V době svého rozkvětu se odlišovala od ostatních běžných odrůd červenými silnými řapíky, které byly mnohem chutnější než zelené či žluté druhy.

Jedná se o poloranou odrůdu s výškou rostliny do 80 cm. 

Řapíky se s oblibou využívají do koláčů, marmelád, ale i např. polévek. Musí se ale tepelně upravit, a to z důvodu vyššího obsahu kyseliny šťavelové. Listy se nekonzumují, jsou, právě z důvodu vysokého obsahu této látky, jedovaté.

Více informací

28 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Výsev semen rebarbory se provádí v březnu nebo v srpnu. Počítejte ale s tím, že pokud budete tuto chutnou plodinu pěstovat ze semínek, pak se úrody dočkáte přibližně za 2 – 3 roky. Vzrostlé rostliny pak můžete množit vegetativně.

Rebarboru pěstujte na slunečném nebo polostinném stanovišti. Nemá příliš ráda letní úžeh, proto se doporučuje vybrat spíše místo pod opadavými stromy.

Půda by měla být dobře prokypřená, středně těžká, hluboká a stále mírně vlhká. Čím lehčí a teplejší půda, tím bude sklizeň rebarbory dřívější.

Vhodná je pro rostlinu pravidelná zálivka a také hnojení. Je to rostlina první trati.

Řapíky se sbírají od poloviny dubna do poloviny června, protože obsah kyseliny šťavelové stále vzrůstá a reveň už by neměla tak lahodnou chuť.

 
Detailní informace
Stanoviště:Polostinné
Výška:60 - 80 cm
Výsev / výsadba:Březen
Speciální vlastnosti:Jedlé
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníVenku
OdrůdaNehybridní
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

2 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu