Šalvěj

Chia - Salvia hispanica - semena - 10 ks

1001901

Nové

Rostlina chia neboli šalvěj hispánská je krásná dekorativní rostlina, která se v našich podmínkách pěstuje zejména v domácím prostředí. Původem je z oblasti Latinské Ameriky. Dosahuje výšky 80 – 100 cm a obrůstá modrými až fialovými kvítky.

Tato rostlina je pěstovaná zejména pro svá zdravá semínka, která obsahují velké množství antioxidantů, minerálů, bílkovin a především omega-3 mastných kyselin.

Více informací

44 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semínka chia se vysévají od března do května a pěstují se doma či ve skleníku. Rostlinky můžete přesadit i ven, ale je nutné, aby nehrozily ranní mrazíky. Ideální je pouze letnění venku v nádobě, neboť rostlina vyžaduje konstantní teplo a vyšší vzdušnou vlhkost, což v našich podmínkách lze zajistit jen těžko. Také denní sluneční svit by měl být min. 6 – 8 hodin.

Rostliny, pěstované jako trvalky, vysazujte do sponu 35 – 50 cm.

Stanoviště by mělo být slunečné, příp. polostinné. Chia preferuje písčitou půdu, spíše suchou a dobře propustnou. Vhodné místo pro pěstování chia je např. na slunných skalkách.

Denní zálivka je nutná u mladých rostlinek, vzrostlé rostliny už mají větší toleranci vůči suchu a zálivku vyžadují pouze občas.

Hnojit můžete organickými hnojivy. Substrát je před výsadbou vhodné smíchat s uzrálým kompostem.

Rostlina není mrazuvzdorná.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné, Polostinné
Výška:60 - 80 cm
Barva květu:Fialová, Modrá
Výsev / výsadba:Duben, Březen, Květen
MrazuvzdornostNe
Vegetační dobaTrvalky, Letničky
PěstováníDoma
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

15 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu