Semena bonsají

Tropický dub - Casuarina Cunninghamiana - semena - 5 ks

1002716

Nové

Tropický dub pochází z oblasti Austrálie a Asie. Jedná se o stálezelenou a rychlerostoucí rostlinu, která dosahuje výšky až 25 m. Při dobrých podmínkách je roční přírůstek okolo 1,5 m.

Tato rostlina je přizpůsobena k růstu v chudých půdách, neboť dokáže využívat vzdušný dusík. Často se tedy v tropických oblastech využívá ke zpevňování písčitých půd.

Tropický dub se pěstuje pro své kvalitní dřevo a používá se k výrobě nábytku, pražců či k výrobě dřevěného uhlí.

U nás se pěstuje jako okrasná venkovní rostlina nebo jej lze tvarovat jako bonsaj.

Rostlina je mrazuvzdorná do -7 °C.

Více informací

61 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Tropický dub neboli přesličník obecný se velmi dobře rozmnožuje semeny. Ta nevyžadují stratifikaci, je možné je vysít přímo na záhon či do květináče. Doba klíčení je přibližně 2 – 3 týdny.

Rostlina vyžaduje plné slunce, nemá ráda jakékoliv zastínění. Na půdu není příliš náročná, v přirozených podmínkách roste na velmi suchých a málo úrodných místech. Ideální jsou ovšem pro rychlý růst kypré a vlhké půdy. Dobře si poradí i se zasolenými či vápenitými půdami.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
MrazuvzdornostAno
Vegetační dobaTrvalky
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontakní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

26 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu