Semena bonsají

Jilm čínský - Ulmus parvifolia - semena - 10 ks

1002713

Nové

Jilm čínský je jedna z nejoblíbenějších rostlin k tvorbě bonsají. Rychle roste a je velmi odolný.

Ve své domovině se jedná o stálezelený strom, dorůstající do výšky až 20 m. Lístky jsou malé, oválné, s vroubkovaným okrajem.

U nás se pěstuje nejčastěji jako pokojová rostlina s případným letněním.

Více informací

44 Kčs DPH

Skladem

- +

 
Návod

Semena jilmu se vysazují přímo do substrátu do hloubky 1 – 2 mm. Odstup mezi semeny by měl být 2 – 4 cm. Klíčení trvá několik týdnů.

Jilmu vyhovuje plné slunce a teplota do 22 °C. Pokud bude mít světla málo, začne rychle žloutnout a málo poroste. Přes léto můžete rostlinu letnit na balkóně či v zahradě.

Jilm pěstujte buď ve speciálním substrátu pro bonsaje nebo ve směsi hlíny, rašeliny a písku. Důležité je, aby půda byla dostatečně propustná a nebyla zamokřená.

Zálivka by měla být pravidelná a vydatná. Mezi jednotlivými zálivkami by měla půda dostatečně proschnout. Na zimu zálivku omezte.

Rostlina se hnojí pravidelně po 14 dnech, při zimování asi po 4 – 6 týdnech.

Rostlinu můžete nechat přezimovat venku pod vydatnou nastýlkou. Kořeny jsou ovšem velice náchylné vůči nízkým teplotám, a tak se doporučuje buď rostlinky přemístit do skleníku nebo pěstovat celoročně doma.

 
Detailní informace
Stanoviště:Slunečné
Výška:120 a více
Vegetační dobaTrvalky
PěstováníDoma
 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontaktní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

27 dalších produktů ve stejné kategorii:

Posledně prohlédnuté

Menu