×

Kategorie

Směs květin - Květy u cesty - semena Kiepenkerl - 40 g

Brand:
×

Květinová směs "Květy u cesty" od Kiepenkerl je výsledkem úzké spolupráce mezi zemědělci, včelaři a ochránci přírody, s cílem vytvořit směs, která podporuje biodiverzitu a poskytuje zdroje potravy pro hmyz a další živočichy.

Tato směs, která může dorůst výšky mezi 100 až 150 cm, přináší květy různých barev od července až do října. Je ideální pro vytváření květinových pásů podél cest, v zemědělských oblastech, jako jsou odstavné plody, nebo pro oživení veřejných zelených ploch a okrasných zahrad.

Výhodou této směsi je nejen její estetická hodnota, ale také přínos pro ekosystém - podpora zdraví, potravy a reprodukce nektar a pyl sbírajícího hmyzu, jako jsou včely, motýli a další. Dále přispívá ke zlepšení životního prostředí pro ježky, zajíce a podporuje přirozenou biologickou rozmanitost.

Jedno balení o hmotnosti 40 g pokryje plochu až 40 m².

Číst víceShow less
271 Kč s DPH
Odešleme dnes, nebo následující pracovní den
Skladem
Kód zboží:
5000548
Přidat k oblíbeným
Popis

Ideální doba pro výsev je od dubna do června. Semena začínají klíčit po 1–2 týdnech při teplotách 15–20 ºC. Přibližná výsevní dávka je 1 g/m2.

Směs semen vyséváme do dobře propustné půdy bohaté na humus. Potřebují dostatečné teplo a zálivku (až na výjimky).

Balení obsahuje kromě semen také vermikulit jako výsuvní pomůcku, proto před výsevem balení silně protřepejte. 

Semena jednotlivých druhů lučních květin klíčí pomalu a v průběhu celého roku, tedy nerovnoměrně. 

Vzrostlou louku je třeba pravidelně sekat. Sečení a odstranění posečené hmoty uvolní prostor na slunci i pomaleji rostoucím druhům rostlin nebo rostlinám, které vyklíčily později. Sečením se tedy podporuje druhová pestrost lučních květů.

Číst víceShow less
Detaily produktu
5000548

Parametry

Výška
120 a více
Doba květu
Srpen
Září
Červenec
Říjen
Barva květu
Směs barev
Výsev / výsadba
Duben
Květen
Červen
Vegetační doba
Letničky
Pěstování
Venku
Velikost balení
40 g
Travní směs
Okrasná
Výrobce
Kiepenkerl
Stanoviště
Slunečné
Nejčastější dotazy
Mohlo by se také hodit
240 Kč s DPH

Hoštické trávníkové hnojivo EXPERT je vhodné pro celoroční výživu všech typů trávníků.

Jedná se o čistě přírodní organické hnojivo vyrobené z guána, fermentovaného drůbežího trusu a dalších organických materiálů, např. melasy.

Neobsahuje žádné průmyslově vyráběné složky, proto je vhodné pro pěstování plodin v BIO režimu. Hnojivo obsahuje základní živiny NPK a další stopové prvky z použitých surovin. 

Zvláště příznivě působí na trávníky na písčitých, na živiny chudých půdách. Díky vyššímu obsahu draslíku je možné ho použít také na podzimní hnojení.

Balení 2,5 kg vystačí cca na 25–31 m2 plochy.

269 Kč s DPH

Jedná se o krystalické hnojivo s obsahem hořčíku a železa určené k hnojení všech typů trávníků, sportovních i okrasných. 

Přípravek napomáhá odstranit z travního porostu nežádoucí mech a podporuje jeho zdravou regeneraci a růst.

Enzymy obsažené v přípravku zajišťují rychlejší rozklad travní plsti a napomáhají tak provzdušnění travního porostu. Pravidelným hnojením se trávník stává silnějším a odolnějším. 

191 Kč s DPH

Ledek vápenatý je minerální hnojivo, které má široké využití. Jedná se o typické hnojivo "na list". Využívá se zejména na kyselých půdách, neboť vápník zmírňuje účinek půdní kyselosti.

Přípravek je s oblibou využíván pro hnojení všech typů trávníků, okrasných rostlin, ovoce i zeleniny (výjimku tvoří pouze rostliny špatně reagující na vyšší obsah vápníku, jako jsou azalky, rododendrony, kanadské borůvky apod.).

Ledek vápenatý také potlačuje tvorbu mechu.

Novinka
110 Kč s DPH

Směs květů "Záhon v kukuřičném poli" od Kiepenkerl je směs jednoletých rostlin, které se vyznačují pěstitelskou nenáročností.

Rostliny v této směsi dorůstající výšky mezi 40 a 60 cm a kvetou od července až do října květy v široké paletě barev a odstínů.

Směs obsahuje polní okrajové květiny, jako jsou jasně červené máky a tmavě modré chrpy. Kromě toho však nechybí ani mnoho dalších typických rostlin, kterým se daří podél chrpových polí.

Květiny se budou skvěle vyjímat nejen v chalupářských a přírodních zahradách, ale i na klasickém okrasném záhonu. Navíc díky pylu a nektaru jsou květiny významným zdrojem potravy pro medonosný hmyz.

Jedno balení poskytuje dostatek semen na vytvoření bohatého květinového koberce na ploše až 2 m2.

Novinka
113 Kč s DPH

Směs květin "Zelená střecha" od firmy Kiepenkerl představuje ideální řešení pro ozelenění střech, ať už na slunných, tak polostinných plochách. Obsahuje vybrané druhy letniček a trvalek, které efektivně přispívají k vytvoření živého a esteticky příjemného prostředí na střechách budov.

Rostliny v této směsi dorůstají výšky 10 až 30 cm a nabízí bohaté kvetení od jara až do podzimu. Kromě krásného vzhledu poskytuje směs "Zelená střecha" také důležitý přínos pro místní ekosystém, jelikož láká motýly, čmeláky a včely, kteří zde nacházejí bohatý zdroj potravy.

Navíc, směs květin "Zelená střecha" má významný izolační účinek, díky čemuž v zimních měsících pomáhá udržovat teplo uvnitř budovy a tím přispívá k úsporám energie. Tento praktický benefit činí směs "Zelená střecha" nejen esteticky přitažlivou, ale i ekonomicky výhodnou volbou pro ozelenění střech.

Jedno balení, které pokryje plochu 3 až 4 m2, umožňuje snadnou aplikaci a rychlé dosažení výsledků.

4 produkty ve stejné kategorii
304 Kč s DPH

Strakonická louka je přehlídkou bohatosti a různorodosti letničkových květů. Převažuje zde Centaurea, Clarkia, Gypsophila, Linum, doplněné o další rostliny. 

Směs tvoří 15 druhů letniček, které jsou rozdílné v době a délce květu, čímž se tato louka v průběhu vegetačního období proměňuje. Variabilita a atraktivita jednotlivých fází růstu Vás ohromí. Louka působí velice živě a hravě. 

Porost je kompaktní, s celkovou výškou 50–70 cm

Balení 20 g vystačí na 10 m2.

319 Kč s DPH

Směs je tvořena 15 druhy letniček. Převažují odrůdy s těžšími a plnými květy.

Základním tónem tohoto travního osiva je růžovofialová barva, která se stupňuje od nejsvětlejších do nejtmavších barevných odstínů. Světlá barva je doplněna také bílými květy. Jako kontrast byla zvolena barva oranžové, která vytvoří neotřelou barevnou kombinaci. 

Směs začíná kvést 6 týdnů po výsevu a kvete až do prvních mrazíku. Vytváří kompaktní porost s výškou okolo 60–80 cm

Balení 20 g vystačí na 10 m2.

Menu

Menu

Založte si u nás účet a uložte si Vaše oblíbené zboží

Přihlásit se