Vavřín - bobkový list

Vavřín vznešený - Laurus nobilis - semena - 5 ks

1001234

Nové

Vavřín vznešený, známý také jako bobkový list, je rostlina známá již z antického období, v němž byla považována za symbol vznešenosti. Rostlina se vyznačuje malými, krásně vonícími kvítky a plody tmavě fialové až černé barvy.

Listy rostliny se využívají k dochucování pokrmů. Kromě své typické chuti má tato bylinka také léčivé účinky - podporuje trávení, působí sedativně a antisepticky a snižuje hladinu cukru v krvi.

Více informací

47 Kčs DPH

Toto zboží není momentálně skladem

 
Návod

Semena vavřínu lze vysévat celoročně doma. Hloubka výsevu je 2 – 3 cm. Doba klíčení je přibližně 6 týdnů. Vavřín pěstujte v pěstební nádobě, abyste ho mohli na zimu uklidit, neboť větší zimu by venku nepřežil.

Od jara do podzimu je vhodné ho umístit na slunečné stanoviště. Substrát stačí běžný pro pokojové rostliny.

Je dobré rostlinu pravidelně přihnojovat hnojivem na pokojové rostliny. Dopřejte jí také pravidelnou zálivku.

I přesto, že vavřín snese teploty kolem 0 °C, je vhodné ho na zimu uklidit do chladné a světlé místnosti s teplotou 3 – 18 °C. Zálivku i hnojení v této době omezte.

 
Nejčastější dotazy

V případě, že máte nějaký dotaz k nákupu, přesvědčte se nejprve, zda odpověď na Vaši otázku nenaleznete v rámci našich Nejčastějších dotazů (FAQ)

Pokud zde nenaleznete odpověď nebo potřebujete jakékoliv doplňující informace, napište nám zprávu přes kontakní formulář, příp. využijte telefonní kontakt +420 212 242 993.

 
Záruční doba

24 měsíců na jakost

Související produkty

Zákazníci, kteří si koupili tento produkt, koupili také:

Posledně prohlédnuté

Menu